Adalet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İmamoğlu, Adana)
Adana ili İmamoğlu ilçesine bağlı Adalet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.954 kişi (TÜİK).
Adalet Mahallesi, Adana ilinin İmamoğlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Adalet Mahallesi'nin haritası, İmamoğlu ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Adalet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.954 kişidir. 2007 yılında 2.205 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,7 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Adalet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Adalet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.954 kişidir. 2007 yılında 2.205 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,4 azaldı.
Adalet Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Adalet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.954 | -3,0 |
| 2021 | 2.015 | 1,1 |
| 2020 | 1.993 | -2,4 |
| 2019 | 2.043 | -4,4 |
| 2018 | 2.137 | -1,7 |
| 2017 | 2.174 | 2,2 |
| 2016 | 2.128 | 2,7 |
| 2015 | 2.073 | -1,8 |
| 2014 | 2.112 | 0,1 |
| 2013 | 2.109 | -0,3 |
| 2012 | 2.115 | -0,3 |
| 2011 | 2.121 | 0,9 |
| 2010 | 2.102 | 1,2 |
| 2009 | 2.077 | -3,3 |
| 2008 | 2.148 | -2,6 |
| 2007 | 2.205 | - |
Adalet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Adalet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Adalet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.461, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %44,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %41,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 536 | 44,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 499 | 41,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 104 | 8,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 0,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 7 | 0,6 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 5 | 0,4 |
| Hakan Buldu | DSP | 4 | 0,3 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 3 | 0,2 |
| Diğer (7) | 12 | 1,0 |
İmamoğlu Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.461, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %52,7 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı, ikinci sırada %26,9 ile Mehmet Aydın Kangur (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kasım Karaköse | CHP | 621 | 52,7 |
| Mehmet Aydın Kangur | MHP | 317 | 26,9 |
| Mehmet Sert | İYİ PARTİ | 195 | 16,5 |
| Turan Yumşak | YENİDEN REFAH | 15 | 1,3 |
| Ercan Toklu | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,9 |
| Metin Görbüz | HÜDA PAR | 6 | 0,5 |
| Veysel Tüzen | SAADET | 5 | 0,4 |
| Durmuş Tugut | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,2 |
| İsmail Bozkurt | DSP | 2 | 0,2 |
| Ahmet Dağlaraştı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
İmamoğlu Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.461, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %44,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 520 | 44,5 |
| MHP | 329 | 28,2 |
| İYİ PARTİ | 172 | 14,7 |
| DEVA PARTİSİ | 92 | 7,9 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 1,7 |
| SAADET | 12 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 4 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,3 |
| TİP | 3 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,3 |
Adalet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Adalet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.441, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 770 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 438 | 34,6 |
| Sinan Oğan | 54 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.443, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %63,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 767 | 63,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 449 | 36,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.441, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %42,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 526 | 42,0 |
| CHP | 283 | 22,6 |
| MHP | 210 | 16,8 |
| İYİ PARTİ | 132 | 10,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 18 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 1,1 |
| MEMLEKET | 12 | 1,0 |
| TİP | 9 | 0,7 |
| BBP | 7 | 0,6 |
| Diğer (4) | 7 | 0,6 |