Ahmetvefikpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Ahmetvefikpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 12.528 kişi (TÜİK).
Ahmetvefikpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ahmetvefikpaşa Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ahmetvefikpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12.528 kişidir. 2007 yılında 8.383 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,0 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ahmetvefikpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ahmetvefikpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12.528 kişidir. 2007 yılında 8.383 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,4 arttı.
Ahmetvefikpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ahmetvefikpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 12.528 | 2,8 |
| 2021 | 12.182 | 2,6 |
| 2020 | 11.879 | 3,4 |
| 2019 | 11.493 | 5,6 |
| 2018 | 10.882 | 7,2 |
| 2017 | 10.148 | 2,7 |
| 2016 | 9.880 | 8,6 |
| 2015 | 9.095 | 5,4 |
| 2014 | 8.632 | 1,7 |
| 2013 | 8.487 | -1,5 |
| 2012 | 8.618 | 0,1 |
| 2011 | 8.611 | 0,0 |
| 2010 | 8.608 | 1,1 |
| 2009 | 8.516 | 0,3 |
| 2008 | 8.493 | 1,3 |
| 2007 | 8.383 | - |
Ahmetvefikpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ahmetvefikpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ahmetvefikpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.376, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %42,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 3.026 | 42,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.864 | 39,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 838 | 11,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 125 | 1,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 106 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 80 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 79 | 1,1 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 16 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 13 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 10 | 0,1 |
| Diğer (13) | 34 | 0,5 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.376, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %36,0 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,6 ile Önder Tanır (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 2.595 | 36,0 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 2.345 | 32,6 |
| Akan Ayaz | CHP | 1.664 | 23,1 |
| Sabiha Toktaş | DEM Parti | 147 | 2,0 |
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 110 | 1,5 |
| Ahmet Demirağ | SAADET | 109 | 1,5 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 98 | 1,4 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 51 | 0,7 |
| Hasan Aktaş | BTP | 21 | 0,3 |
| Yasemin Bahar | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,2 |
| Diğer (6) | 46 | 0,6 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 9.376, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %37,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,5 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.677 | 37,5 |
| YENİDEN REFAH | 1.748 | 24,5 |
| CHP | 1.695 | 23,8 |
| DEM Parti | 236 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 209 | 2,9 |
| SAADET | 173 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 146 | 2,0 |
| Bağımsız | 55 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 31 | 0,4 |
| BTP | 29 | 0,4 |
| Diğer (12) | 137 | 1,9 |
Ahmetvefikpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ahmetvefikpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.230, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %56,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.709 | 56,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.962 | 35,6 |
| Sinan Oğan | 613 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 32 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.238, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %59,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.807 | 59,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.229 | 40,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.230, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %39,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.308 | 39,9 |
| CHP | 1.670 | 20,1 |
| MHP | 894 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 726 | 8,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 561 | 6,8 |
| YENİDEN REFAH | 512 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 314 | 3,8 |
| MEMLEKET | 87 | 1,1 |
| BBP | 55 | 0,7 |
| AP | 16 | 0,2 |
| Diğer (12) | 70 | 0,8 |