Akçapınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Akçapınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 155 kişi (TÜİK).
Akçapınar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Akçapınar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Akçapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 155 kişidir. 2013 yılında 149 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 15,605 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 155 |
Akçapınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Akçapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 155 kişidir. 2013 yılında 149 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,0 arttı.
Akçapınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Akçapınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 155 | 6,9 |
| 2021 | 145 | -3,3 |
| 2020 | 150 | -0,7 |
| 2019 | 151 | 0,7 |
| 2018 | 150 | 0,7 |
| 2017 | 149 | 4,2 |
| 2016 | 143 | 0,7 |
| 2015 | 142 | -0,7 |
| 2014 | 143 | -4,0 |
| 2013 | 149 | - |
Akçapınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akçapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Akçapınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %44,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 57 | 44,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 54 | 41,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 3,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 2,3 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 1,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,8 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,8 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %41,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 52 | 41,9 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 50 | 40,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 9 | 7,3 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 3,2 |
| Hatice Güneri | HKP | 2 | 1,6 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 1 | 0,8 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %39,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 48 | 39,3 |
| MHP | 47 | 38,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 8,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,6 |
| MEMLEKET | 2 | 1,6 |
| SAADET | 2 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
| DP | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |
Akçapınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Akçapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %68,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 68,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 24,8 |
| Sinan Oğan | 9 | 7,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %72,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 91 | 72,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 27,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %52,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 67 | 52,8 |
| İYİ PARTİ | 18 | 14,2 |
| CHP | 15 | 11,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 6,3 |
| MHP | 7 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,7 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,8 |
| AP | 1 | 0,8 |