Alihocalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Alihocalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 601 kişi (TÜİK).
Alihocalı Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Alihocalı Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Alihocalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 601 kişidir. 2007 yılında 406 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %71,6 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Alihocalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Alihocalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 601 kişidir. 2007 yılında 406 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,0 arttı.
Alihocalı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Alihocalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 601 | 3,1 |
| 2021 | 583 | -1,5 |
| 2020 | 592 | -1,8 |
| 2019 | 603 | 2,4 |
| 2018 | 589 | 5,6 |
| 2017 | 558 | 8,3 |
| 2016 | 515 | 4,0 |
| 2015 | 495 | 4,4 |
| 2014 | 474 | 4,9 |
| 2013 | 452 | -2,2 |
| 2012 | 462 | 0,9 |
| 2011 | 458 | 6,8 |
| 2010 | 429 | 0,9 |
| 2009 | 425 | 1,7 |
| 2008 | 418 | 3,0 |
| 2007 | 406 | - |
Alihocalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Alihocalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Alihocalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %72,3. En çok oyu %73,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %19,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 209 | 73,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 57 | 19,9 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 13 | 4,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,3 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %71,5. En çok oyu %71,6 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %20,2 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 202 | 71,6 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 57 | 20,2 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 13 | 4,6 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 3 | 1,1 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| Ali Balsak | TKP | 1 | 0,3 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %71,5. En çok oyu %72,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 206 | 72,5 |
| AK PARTİ | 55 | 19,4 |
| DEM Parti | 13 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Alihocalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Alihocalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 386, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %75,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %24,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 239 | 75,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 76 | 24,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 386, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %76,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 245 | 76,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 76 | 23,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 386, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %54,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 172 | 54,8 |
| AK PARTİ | 66 | 21,0 |
| İYİ PARTİ | 27 | 8,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 22 | 7,0 |
| TİP | 11 | 3,5 |
| MHP | 9 | 2,9 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| HKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |