Armutçuk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Armutçuk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 233 kişi (TÜİK).
Armutçuk Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Armutçuk Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Armutçuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 233 kişidir. 2007 yılında 419 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,5 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,802 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 233 |
Armutçuk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Armutçuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 233 kişidir. 2007 yılında 419 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,4 azaldı.
Armutçuk Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Armutçuk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 233 | -8,6 |
| 2021 | 255 | -0,8 |
| 2020 | 257 | -1,2 |
| 2019 | 260 | -4,4 |
| 2018 | 272 | -0,7 |
| 2017 | 274 | 0,0 |
| 2016 | 274 | -2,1 |
| 2015 | 280 | -8,5 |
| 2014 | 306 | -2,9 |
| 2013 | 315 | 1,9 |
| 2012 | 309 | -5,2 |
| 2011 | 326 | -7,9 |
| 2010 | 354 | -3,3 |
| 2009 | 366 | -5,2 |
| 2008 | 386 | -7,9 |
| 2007 | 419 | - |
Armutçuk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Armutçuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Armutçuk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %46,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 72 | 46,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 45 | 28,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 24 | 15,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 5 | 3,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,3 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,6 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,3 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %100,5. En çok oyu %46,5 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,4 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 74 | 46,5 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 42 | 26,4 |
| Mustafa Oktay | CHP | 18 | 11,3 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 12 | 7,5 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 6 | 3,8 |
| Ahmet Portakal | BTP | 2 | 1,3 |
| Hanifi Taş | HÜDA PAR | 2 | 1,3 |
| Feride Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Filiz Dumludağ | HKP | 1 | 0,6 |
| Talha Akçay | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %100,5. En çok oyu %42,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 42,5 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 25,9 |
| CHP | 15 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 12 | 8,6 |
| SAADET | 8 | 5,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,2 |
| DSP | 2 | 1,4 |
| BTP | 2 | 1,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
Armutçuk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Armutçuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %66,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 105 | 66,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 19,5 |
| Sinan Oğan | 19 | 11,9 |
| Muharrem İnce | 4 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %78,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 128 | 78,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 21,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %43,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 68 | 43,3 |
| MHP | 29 | 18,5 |
| İYİ PARTİ | 17 | 10,8 |
| CHP | 11 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 5,7 |
| MEMLEKET | 6 | 3,8 |
| BBP | 5 | 3,2 |
| HAK-PAR | 3 | 1,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |
| AB | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,9 |