Arslanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Arslanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 720 kişi (TÜİK).
Arslanlı Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Arslanlı Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Arslanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 720 kişidir. 2013 yılında 1.039 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %32,7 ile Kazım Özgan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Arslanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Arslanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 720 kişidir. 2013 yılında 1.039 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,7 azaldı.
Arslanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Arslanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 720 | -7,5 |
| 2021 | 778 | -1,9 |
| 2020 | 793 | -4,0 |
| 2019 | 826 | -10,5 |
| 2018 | 923 | 1,0 |
| 2017 | 914 | -6,2 |
| 2016 | 974 | -2,6 |
| 2015 | 1.000 | -3,5 |
| 2014 | 1.036 | -0,3 |
| 2013 | 1.039 | - |
Arslanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Arslanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Arslanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 649, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %46,8 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 268 | 46,8 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 216 | 37,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 66 | 11,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 7 | 1,2 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 3 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 649, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %32,7 ile Kazım Özgan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,6 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 185 | 32,7 |
| Mustafa Atlı | MHP | 139 | 24,6 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 125 | 22,1 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 69 | 12,2 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 19 | 3,4 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 15 | 2,6 |
| Kenan Akın | DSP | 10 | 1,8 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 1 | 0,2 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 649, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %33,0 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %23,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 187 | 33,0 |
| MHP | 133 | 23,5 |
| CHP | 129 | 22,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 71 | 12,5 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 3,5 |
| DEVA PARTİSİ | 14 | 2,5 |
| BTP | 4 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| TİP | 2 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Arslanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Arslanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 601, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %55,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 291 | 55,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 227 | 43,1 |
| Sinan Oğan | 9 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 603, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %56,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 283 | 56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 220 | 43,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 601, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %42,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 222 | 42,2 |
| CHP | 134 | 25,5 |
| İYİ PARTİ | 86 | 16,4 |
| MHP | 43 | 8,2 |
| TİP | 12 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,7 |
| BBP | 4 | 0,8 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |