Arslanpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Arslanpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.299 kişi (TÜİK).
Arslanpaşa Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Arslanpaşa Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Arslanpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.299 kişidir. 2007 yılında 11.476 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %62,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %28,7 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Arslanpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Arslanpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.299 kişidir. 2007 yılında 11.476 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %62,5 azaldı.
Arslanpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Arslanpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.299 | 1,6 |
| 2021 | 4.231 | 1,5 |
| 2020 | 4.168 | 0,8 |
| 2019 | 4.134 | 0,9 |
| 2018 | 4.099 | -2,4 |
| 2017 | 4.201 | -0,2 |
| 2016 | 4.208 | -1,5 |
| 2015 | 4.271 | -3,0 |
| 2014 | 4.404 | 1,2 |
| 2013 | 4.350 | -3,9 |
| 2012 | 4.527 | -1,5 |
| 2011 | 4.595 | 0,1 |
| 2010 | 4.592 | 2,0 |
| 2009 | 4.500 | 0,6 |
| 2008 | 4.475 | -61,0 |
| 2007 | 11.476 | - |
Arslanpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Arslanpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Arslanpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.279, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %49,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 1.254 | 49,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 950 | 37,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 179 | 7,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 69 | 2,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 21 | 0,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 20 | 0,8 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 5 | 0,2 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 4 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 4 | 0,2 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 4 | 0,2 |
| Diğer (11) | 22 | 0,9 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.279, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %28,7 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı, ikinci sırada %23,5 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 729 | 28,7 |
| Mustafa Atlı | MHP | 596 | 23,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 574 | 22,6 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 459 | 18,1 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 111 | 4,4 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 17 | 0,7 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 16 | 0,6 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 9 | 0,3 |
| Doğukan Ertan | VATAN PARTİSİ | 6 | 0,2 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 5 | 0,2 |
| Diğer (4) | 15 | 0,6 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.279, sandığa gidenlerin oranı %81,4. En çok oyu %29,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 752 | 29,9 |
| MHP | 608 | 24,2 |
| İYİ PARTİ | 442 | 17,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 438 | 17,4 |
| YENİDEN REFAH | 151 | 6,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 34 | 1,4 |
| SAADET | 24 | 1,0 |
| BTP | 23 | 0,9 |
| TİP | 10 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 9 | 0,4 |
| Diğer (5) | 21 | 0,8 |
Arslanpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Arslanpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.269, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %52,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.472 | 52,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.125 | 39,9 |
| Sinan Oğan | 210 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 14 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.271, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %55,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.509 | 55,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.227 | 44,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.269, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %34,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 963 | 34,5 |
| CHP | 612 | 21,9 |
| İYİ PARTİ | 499 | 17,9 |
| MHP | 288 | 10,3 |
| BBP | 130 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 103 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 84 | 3,0 |
| MEMLEKET | 31 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 11 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 11 | 0,4 |
| Diğer (7) | 31 | 1,1 |