Avcılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Avcılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 630 kişi (TÜİK).
Avcılar Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Avcılar Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Avcılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 630 kişidir. 2013 yılında 713 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,1 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Avcılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Avcılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 630 kişidir. 2013 yılında 713 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,6 azaldı.
Avcılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Avcılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 630 | -6,2 |
| 2021 | 672 | -0,6 |
| 2020 | 676 | -7,1 |
| 2019 | 728 | -5,8 |
| 2018 | 773 | 15,4 |
| 2017 | 670 | 1,8 |
| 2016 | 658 | -4,1 |
| 2015 | 686 | -0,6 |
| 2014 | 690 | -3,2 |
| 2013 | 713 | - |
Avcılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Avcılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Avcılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 531, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %56,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 249 | 56,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 140 | 31,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 18 | 4,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 2,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 6 | 1,4 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,5 |
| Serdar Doğan | TKH | 1 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 1,2 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 531, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %55,1 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 234 | 55,1 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 146 | 34,4 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 18 | 4,2 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 9 | 2,1 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,9 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Beysun Tankut | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Aydın Aldatmaz | DSP | 1 | 0,2 |
| İbrahim Tanrıverdi | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 531, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %56,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %31,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 242 | 56,8 |
| CHP | 133 | 31,2 |
| İYİ PARTİ | 22 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,1 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Avcılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Avcılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 472, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %79,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 339 | 79,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 72 | 16,8 |
| Sinan Oğan | 16 | 3,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 472, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %80,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 328 | 80,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80 | 19,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 472, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %47,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 202 | 47,3 |
| AK PARTİ | 125 | 29,3 |
| CHP | 42 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 32 | 7,5 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| HKP | 2 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| TKH | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |