Aydıncık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Aydıncık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 95 kişi (TÜİK).
Aydıncık Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aydıncık Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aydıncık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2007 yılında 65 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,5 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Aydıncık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aydıncık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2007 yılında 65 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,2 arttı.
Aydıncık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Aydıncık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 95 | 9,2 |
| 2021 | 87 | 4,8 |
| 2020 | 83 | -6,7 |
| 2019 | 89 | 9,9 |
| 2018 | 81 | 14,1 |
| 2017 | 71 | -2,7 |
| 2016 | 73 | -5,2 |
| 2015 | 77 | -10,5 |
| 2014 | 86 | 4,9 |
| 2013 | 82 | -16,3 |
| 2012 | 98 | -1,0 |
| 2011 | 99 | -1,0 |
| 2010 | 100 | -6,5 |
| 2009 | 107 | -21,9 |
| 2008 | 137 | 110,8 |
| 2007 | 65 | - |
Aydıncık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aydıncık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aydıncık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %36,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,9 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 24 | 36,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 24 | 36,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 6,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 4,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 3 | 4,6 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 3 | 4,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 1,5 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 1,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 1,5 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 1,5 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %36,5 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 23 | 36,5 |
| Ali Demirçalı | CHP | 22 | 34,9 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 4 | 6,3 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 3 | 4,8 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 3 | 4,8 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,2 |
| Cihan Aydar | TİP | 2 | 3,2 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 1 | 1,6 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 1 | 1,6 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 1 | 1,6 |
| Diğer (1) | 1 | 1,6 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %38,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 24 | 38,1 |
| AK PARTİ | 23 | 36,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 6,3 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 6,3 |
| HÜDA PAR | 3 | 4,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,2 |
| DSP | 1 | 1,6 |
| DEM Parti | 1 | 1,6 |
| TİP | 1 | 1,6 |
Aydıncık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aydıncık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %57,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 57,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 42,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %56,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 56,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 43,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %36,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 26 | 36,1 |
| MHP | 14 | 19,4 |
| CHP | 13 | 18,1 |
| TİP | 7 | 9,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 8,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 5,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |