Ayvalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Ayvalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 90 kişi (TÜİK).
Ayvalı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ayvalı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ayvalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 90 kişidir. 2007 yılında 79 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,8 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ayvalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ayvalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 90 kişidir. 2007 yılında 79 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,9 arttı.
Ayvalı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ayvalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 90 | 13,9 |
| 2021 | 79 | 1,3 |
| 2020 | 78 | -3,7 |
| 2019 | 81 | 22,7 |
| 2018 | 66 | -4,3 |
| 2017 | 69 | -11,5 |
| 2016 | 78 | 18,2 |
| 2015 | 66 | -25,0 |
| 2014 | 88 | -6,4 |
| 2013 | 94 | 56,7 |
| 2012 | 60 | -30,2 |
| 2011 | 86 | -6,5 |
| 2010 | 92 | -9,8 |
| 2009 | 102 | -17,1 |
| 2008 | 123 | 55,7 |
| 2007 | 79 | - |
Ayvalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ayvalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ayvalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %64,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 58 | 64,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 30 | 33,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 1,1 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %52,8 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Bilal Uludağ (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Göçmen | CHP | 47 | 52,8 |
| Bilal Uludağ | MHP | 38 | 42,7 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 3 | 3,4 |
| Doğan Ağbulut | HKP | 1 | 1,1 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %101,1. En çok oyu %62,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 55 | 62,5 |
| MHP | 29 | 33,0 |
| İYİ PARTİ | 3 | 3,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,1 |
Ayvalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ayvalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %101,3. En çok oyu %68,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %28,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53 | 68,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 22 | 28,2 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %98,7. En çok oyu %59,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 59,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 40,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %101,3. En çok oyu %51,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 39 | 51,3 |
| AK PARTİ | 16 | 21,1 |
| İYİ PARTİ | 8 | 10,5 |
| TİP | 4 | 5,3 |
| MHP | 3 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
| HKP | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |