Ayvat Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Ayvat Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 180 kişi (TÜİK).
Ayvat Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ayvat Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ayvat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 180 kişidir. 2013 yılında 236 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,0 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 47,29 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 180 |
Ayvat Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ayvat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 180 kişidir. 2013 yılında 236 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,7 azaldı.
Ayvat Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ayvat Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 180 | 7,1 |
| 2021 | 168 | 1,8 |
| 2020 | 165 | -5,2 |
| 2019 | 174 | -7,0 |
| 2018 | 187 | 6,2 |
| 2017 | 176 | -8,3 |
| 2016 | 192 | -2,0 |
| 2015 | 196 | -5,8 |
| 2014 | 208 | -11,9 |
| 2013 | 236 | - |
Ayvat Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ayvat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ayvat Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %55,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 92 | 55,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 67 | 40,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 3,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,6 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %57,0 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %41,2 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 94 | 57,0 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 68 | 41,2 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %60,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 98 | 60,1 |
| AK PARTİ | 59 | 36,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
Ayvat Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ayvat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 177, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %56,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 88 | 56,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 41,4 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 177, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %52,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80 | 52,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 47,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 177, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %37,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 61 | 37,9 |
| MHP | 37 | 23,0 |
| AK PARTİ | 33 | 20,5 |
| İYİ PARTİ | 11 | 6,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 4,3 |
| TİP | 3 | 1,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |