Balcalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Balcalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 10.115 kişi (TÜİK).
Balcalı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Balcalı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Balcalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.115 kişidir. 2013 yılında 4.554 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %122,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,5 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Balcalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Balcalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.115 kişidir. 2013 yılında 4.554 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %122,1 arttı.
Balcalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Balcalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 10.115 | 17,1 |
| 2021 | 8.639 | 70,0 |
| 2020 | 5.081 | -11,8 |
| 2019 | 5.764 | 0,0 |
| 2018 | 5.764 | 0,4 |
| 2017 | 5.743 | -4,7 |
| 2016 | 6.029 | 3,2 |
| 2015 | 5.840 | 29,5 |
| 2014 | 4.508 | -1,0 |
| 2013 | 4.554 | - |
Balcalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Balcalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Balcalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %65,1. En çok oyu %63,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %23,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 307 | 63,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 115 | 23,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 14 | 2,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 2,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 2,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 8 | 1,7 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 7 | 1,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 6 | 1,2 |
| Serdar Doğan | TKH | 2 | 0,4 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %63,5. En çok oyu %62,5 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı, ikinci sırada %21,8 ile Bilal Uludağ (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Göçmen | CHP | 290 | 62,5 |
| Bilal Uludağ | MHP | 101 | 21,8 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 29 | 6,2 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 17 | 3,7 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 11 | 2,4 |
| Dilek Tepe | MEMLEKET | 6 | 1,3 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 1,1 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| İbrahim Tanrıverdi | BTP | 1 | 0,2 |
| Hakkı Öğüt | MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %63,0. En çok oyu %62,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 289 | 62,5 |
| MHP | 82 | 17,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 24 | 5,2 |
| İYİ PARTİ | 23 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 2,6 |
| TİP | 10 | 2,2 |
| MEMLEKET | 6 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (5) | 6 | 1,3 |
Balcalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Balcalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 927, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %67,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %24,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 570 | 67,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 211 | 24,9 |
| Sinan Oğan | 63 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 928, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %72,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %27,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 596 | 72,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 223 | 27,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 927, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %41,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 352 | 41,8 |
| AK PARTİ | 155 | 18,4 |
| İYİ PARTİ | 123 | 14,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 69 | 8,2 |
| MHP | 41 | 4,9 |
| TİP | 33 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 26 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 2,0 |
| MEMLEKET | 16 | 1,9 |
| TKP | 3 | 0,4 |
| Diğer (4) | 5 | 0,6 |