Ballısaray Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Ballısaray Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 262 kişi (TÜİK).
Ballısaray Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ballısaray Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ballısaray Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 262 kişidir. 2007 yılında 403 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,5 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ballısaray Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ballısaray Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 262 kişidir. 2007 yılında 403 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,0 azaldı.
Ballısaray Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ballısaray Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 262 | -2,2 |
| 2021 | 268 | -2,9 |
| 2020 | 276 | -5,2 |
| 2019 | 291 | -0,3 |
| 2018 | 292 | -3,6 |
| 2017 | 303 | 5,2 |
| 2016 | 288 | -5,0 |
| 2015 | 303 | -6,5 |
| 2014 | 324 | -6,1 |
| 2013 | 345 | 0,6 |
| 2012 | 343 | -7,0 |
| 2011 | 369 | -3,4 |
| 2010 | 382 | -3,3 |
| 2009 | 395 | 0,5 |
| 2008 | 393 | -2,5 |
| 2007 | 403 | - |
Ballısaray Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ballısaray Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ballısaray Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %49,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 96 | 49,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 81 | 41,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 11 | 5,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,5 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,5 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %49,5 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı, ikinci sırada %41,1 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 100 | 49,5 |
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 83 | 41,1 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 14 | 6,9 |
| Öznur Tosun | DSP | 1 | 0,5 |
| Oğuzhan Üzü | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Ayhan Oral | BTP | 1 | 0,5 |
| İsmail Barakba | DP | 1 | 0,5 |
| Ramazan Yakın | SAADET | 1 | 0,5 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %46,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 89 | 46,8 |
| AK PARTİ | 79 | 41,6 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 6,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Ballısaray Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ballısaray Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %68,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 129 | 68,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 20,6 |
| Sinan Oğan | 16 | 8,5 |
| Muharrem İnce | 5 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 150 | 76,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 23,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %45,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 86 | 45,5 |
| MHP | 40 | 21,2 |
| İYİ PARTİ | 30 | 15,9 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 5,8 |
| CHP | 11 | 5,8 |
| MEMLEKET | 3 | 1,6 |
| AP | 3 | 1,6 |
| BBP | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| HKP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,1 |