Barcın Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Barcın Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 413 kişi (TÜİK).
Barcın Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Barcın Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Barcın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 413 kişidir. 2013 yılında 464 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,1 ile Sadi Aktaş (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Barcın Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Barcın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 413 kişidir. 2013 yılında 464 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,0 azaldı.
Barcın Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Barcın Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 413 | 1,0 |
| 2021 | 409 | -0,2 |
| 2020 | 410 | -2,6 |
| 2019 | 421 | -3,4 |
| 2018 | 436 | 4,1 |
| 2017 | 419 | 2,2 |
| 2016 | 410 | -5,1 |
| 2015 | 432 | -1,6 |
| 2014 | 439 | -5,4 |
| 2013 | 464 | - |
Barcın Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Barcın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Barcın Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %46,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 163 | 46,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 120 | 34,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 36 | 10,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 23 | 6,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,6 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,3 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %31,1 ile Sadi Aktaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,3 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sadi Aktaş | CHP | 107 | 31,1 |
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 94 | 27,3 |
| Davut Aydın | MHP | 92 | 26,7 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 35 | 10,2 |
| Halil Derhan | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,7 |
| İsmail Doğru | DP | 4 | 1,2 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 2 | 0,6 |
| Hatice Çay | DSP | 1 | 0,3 |
| İsmail Koral | BTP | 1 | 0,3 |
| Fırat Aytekin | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %32,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 110 | 32,1 |
| İYİ PARTİ | 93 | 27,1 |
| MHP | 84 | 24,5 |
| YENİDEN REFAH | 37 | 10,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,8 |
| SAADET | 4 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,6 |
| DSP | 2 | 0,6 |
| DP | 2 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Barcın Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Barcın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %47,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 156 | 47,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 152 | 46,3 |
| Sinan Oğan | 20 | 6,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %50,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 163 | 50,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 160 | 49,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %33,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 106 | 33,0 |
| CHP | 97 | 30,2 |
| İYİ PARTİ | 53 | 16,5 |
| MHP | 25 | 7,8 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 5,6 |
| MEMLEKET | 5 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,6 |
| GENÇPARTİ | 4 | 1,2 |
| BBP | 3 | 0,9 |
| AP | 2 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |