Bozcalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çukurova, Adana)
Adana ili Çukurova ilçesine bağlı Bozcalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 159 kişi (TÜİK).
Bozcalar Mahallesi, Adana ilinin Çukurova ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bozcalar Mahallesi'nin haritası, Çukurova ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bozcalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 159 kişidir. 2013 yılında 164 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Firdevs Cingözler (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bozcalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bozcalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 159 kişidir. 2013 yılında 164 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,0 azaldı.
Bozcalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bozcalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 159 | -8,1 |
| 2021 | 173 | 8,1 |
| 2020 | 160 | 13,5 |
| 2019 | 141 | -8,4 |
| 2018 | 154 | 12,4 |
| 2017 | 137 | -3,5 |
| 2016 | 142 | 5,2 |
| 2015 | 135 | -7,5 |
| 2014 | 146 | -11,0 |
| 2013 | 164 | - |
Bozcalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bozcalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bozcalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %49,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 68 | 49,6 |
| Zeydan Karalar | CHP | 44 | 32,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 16 | 11,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 2,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,7 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,7 |
Çukurova Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %58,3 ile Firdevs Cingözler (MHP) aldı, ikinci sırada %23,7 ile Emrah Kozay (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Firdevs Cingözler | MHP | 81 | 58,3 |
| Emrah Kozay | CHP | 33 | 23,7 |
| Soner Çetin | İYİ PARTİ | 14 | 10,1 |
| Yarkın Koçar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Güngör Vedat Şenol Beycioğlu | SAADET | 2 | 1,4 |
| Ali Otmar | ANAP | 1 | 0,7 |
| Mustafa Geldi | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Mehmet Can Çelik | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Özgün Dincel | TKP | 1 | 0,7 |
| Ahmet Kılınç | HKP | 1 | 0,7 |
| Diğer (2) | 2 | 1,4 |
Çukurova Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %63,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 89 | 63,6 |
| CHP | 30 | 21,4 |
| İYİ PARTİ | 11 | 7,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| SAADET | 2 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
| TKH | 1 | 0,7 |
| BTP | 1 | 0,7 |
| Bağımsız | 1 | 0,7 |
Bozcalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bozcalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %67,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 90 | 67,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 27,8 |
| Sinan Oğan | 6 | 4,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 33,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %37,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 50 | 37,6 |
| AK PARTİ | 40 | 30,1 |
| İYİ PARTİ | 22 | 16,5 |
| CHP | 10 | 7,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,5 |
| Bağımsız | 2 | 1,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| TİP | 1 | 0,8 |