Canbaz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Canbaz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 319 kişi (TÜİK).
Canbaz Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Canbaz Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Canbaz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 319 kişidir. 2013 yılında 411 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,2 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Canbaz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Canbaz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 319 kişidir. 2013 yılında 411 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,4 azaldı.
Canbaz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Canbaz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 319 | 2,2 |
| 2021 | 312 | -0,6 |
| 2020 | 314 | 1,3 |
| 2019 | 310 | -3,1 |
| 2018 | 320 | -3,9 |
| 2017 | 333 | -2,6 |
| 2016 | 342 | -3,7 |
| 2015 | 355 | -7,3 |
| 2014 | 383 | -6,8 |
| 2013 | 411 | - |
Canbaz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Canbaz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Canbaz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %57,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %19,9 ile Yüksel Selçuk Türkoğlu (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 129 | 57,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 45 | 19,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 44 | 19,5 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,4 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %46,2 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Gönül Avil (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 110 | 46,2 |
| Gönül Avil | CHP | 69 | 29,0 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 49 | 20,6 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Dilek Köksalmış | DP | 2 | 0,8 |
| Buket Saribal | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Umut Güneri | HKP | 1 | 0,4 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %40,2 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %35,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 86 | 40,2 |
| CHP | 75 | 35,0 |
| AK PARTİ | 41 | 19,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,9 |
| DP | 2 | 0,9 |
| DEM Parti | 1 | 0,5 |
Canbaz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Canbaz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %59,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 136 | 59,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 82 | 35,8 |
| Sinan Oğan | 9 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %57,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 134 | 57,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 42,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %37,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 83 | 37,6 |
| AK PARTİ | 57 | 25,8 |
| İYİ PARTİ | 43 | 19,5 |
| MHP | 11 | 5,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 3,2 |
| MEMLEKET | 5 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| HKP | 2 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |