Cemiyet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Cemiyet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 220 kişi (TÜİK).
Cemiyet Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Cemiyet Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Cemiyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 220 kişidir. 2013 yılında 286 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Cemiyet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Cemiyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 220 kişidir. 2013 yılında 286 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 azaldı.
Cemiyet Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Cemiyet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 220 | -3,9 |
| 2021 | 229 | -0,4 |
| 2020 | 230 | -6,1 |
| 2019 | 245 | -2,0 |
| 2018 | 250 | -3,8 |
| 2017 | 260 | -1,9 |
| 2016 | 265 | -0,7 |
| 2015 | 267 | -4,3 |
| 2014 | 279 | -2,4 |
| 2013 | 286 | - |
Cemiyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cemiyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Cemiyet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %67,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %12,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 116 | 67,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 21 | 12,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 20 | 11,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 2,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 2,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 1,2 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,2 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %58,3 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,5 ile Mehmet Kaygusuz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 95 | 58,3 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 35 | 21,5 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 11 | 6,8 |
| Ali Doğan | CHP | 9 | 5,5 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 6 | 3,7 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Lütfü Kurtuluş | HKP | 2 | 1,2 |
| Rıza Çetinkaya | BTP | 1 | 0,6 |
| Ferat Aktaş | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Onur Metinbaş | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %61,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 98 | 61,2 |
| YENİDEN REFAH | 37 | 23,1 |
| CHP | 9 | 5,6 |
| SAADET | 7 | 4,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
Cemiyet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Cemiyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %87,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,5 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 161 | 87,5 |
| Sinan Oğan | 12 | 6,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %94,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 94,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 6,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %71,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 129 | 71,7 |
| MHP | 20 | 11,1 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 5,0 |
| CHP | 9 | 5,0 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,7 |
| HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| MEMLEKET | 2 | 1,1 |
| AP | 2 | 1,1 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |