Cerenli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Cerenli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 385 kişi (TÜİK).
Cerenli Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Cerenli Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Cerenli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 385 kişidir. 2013 yılında 488 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %21,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,7 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Cerenli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Cerenli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 385 kişidir. 2013 yılında 488 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %21,1 azaldı.
Cerenli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Cerenli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 385 | -0,8 |
| 2021 | 388 | -7,6 |
| 2020 | 420 | -7,1 |
| 2019 | 452 | -0,2 |
| 2018 | 453 | -2,6 |
| 2017 | 465 | 1,1 |
| 2016 | 460 | 4,1 |
| 2015 | 442 | -4,1 |
| 2014 | 461 | -5,5 |
| 2013 | 488 | - |
Cerenli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cerenli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Cerenli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 331, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %60,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 175 | 60,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 82 | 28,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 20 | 6,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 1,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 1,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 331, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %50,7 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 144 | 50,7 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 82 | 28,9 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 40 | 14,1 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 2,1 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,8 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 2 | 0,7 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 2 | 0,7 |
| İbrahim Tanrıverdi | BTP | 1 | 0,3 |
| Haluk Atademir | DP | 1 | 0,3 |
| Hakkı Öğüt | MİLLET | 1 | 0,3 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 331, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %42,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %25,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 120 | 42,1 |
| CHP | 73 | 25,6 |
| İYİ PARTİ | 71 | 24,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,4 |
| DP | 3 | 1,1 |
| TİP | 3 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,7 |
| SAADET | 2 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Cerenli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Cerenli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %74,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 200 | 74,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64 | 23,8 |
| Sinan Oğan | 5 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %75,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 198 | 75,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64 | 24,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %42,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 115 | 42,6 |
| AK PARTİ | 71 | 26,3 |
| İYİ PARTİ | 35 | 13,0 |
| CHP | 27 | 10,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 1,5 |
| TİP | 3 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |