Çorlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karaisalı, Adana)
Adana ili Karaisalı ilçesine bağlı Çorlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 509 kişi (TÜİK).
Çorlu Mahallesi, Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çorlu Mahallesi'nin haritası, Karaisalı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çorlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 509 kişidir. 2013 yılında 592 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,3 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çorlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çorlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 509 kişidir. 2013 yılında 592 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,0 azaldı.
Çorlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çorlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 509 | -1,2 |
| 2021 | 515 | -0,4 |
| 2020 | 517 | -3,7 |
| 2019 | 537 | -0,6 |
| 2018 | 540 | -4,1 |
| 2017 | 563 | 0,0 |
| 2016 | 563 | 2,2 |
| 2015 | 551 | -4,3 |
| 2014 | 576 | -2,7 |
| 2013 | 592 | - |
Çorlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çorlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çorlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 418, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %67,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 251 | 67,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 76 | 20,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 24 | 6,5 |
| Mehmet Turan Bayburt | Bağımsız | 7 | 1,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 1,1 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,5 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,1 |
Karaisalı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 418, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %41,3 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %39,7 ile Saadettin Aslan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Şimşek | MHP | 152 | 41,3 |
| Saadettin Aslan | Bağımsız | 146 | 39,7 |
| Kemal Metin | İYİ PARTİ | 32 | 8,7 |
| Fadime Geçioğlu | CHP | 23 | 6,2 |
| Salih Toy | YENİDEN REFAH | 6 | 1,6 |
| Sadullah Genç | SAADET | 4 | 1,1 |
| Abdurrahim Köylü | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Ahmet Karaoğlan | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| Akif Serdar Gözüküçük | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Selma Özdemir | MİLLET | 1 | 0,3 |
Karaisalı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 418, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %45,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %16,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 164 | 45,4 |
| İYİ PARTİ | 59 | 16,3 |
| Bağımsız | 54 | 15,0 |
| CHP | 37 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 27 | 7,5 |
| SAADET | 8 | 2,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,1 |
Çorlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çorlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 407, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %84,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 316 | 84,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 9,3 |
| Sinan Oğan | 22 | 5,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 408, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %88,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 322 | 88,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 11,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 407, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %59,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 224 | 59,4 |
| MHP | 88 | 23,3 |
| CHP | 22 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 15 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 3,2 |
| BBP | 4 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,1 |
| HAK-PAR | 2 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,3 |
| TİP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |