Davutlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keles, Bursa)
Bursa ili Keles ilçesine bağlı Davutlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 316 kişi (TÜİK).
Davutlar Mahallesi, Bursa ilinin Keles ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Davutlar Mahallesi'nin haritası, Keles ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Davutlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 316 kişidir. 2013 yılında 427 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,9 ile Ali Doğru (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Davutlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Davutlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 316 kişidir. 2013 yılında 427 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,0 azaldı.
Davutlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Davutlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 316 | -1,2 |
| 2021 | 320 | -2,4 |
| 2020 | 328 | -6,0 |
| 2019 | 349 | 0,3 |
| 2018 | 348 | 1,5 |
| 2017 | 343 | -7,3 |
| 2016 | 370 | -4,9 |
| 2015 | 389 | -4,4 |
| 2014 | 407 | -4,7 |
| 2013 | 427 | - |
Davutlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Davutlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Davutlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 306, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %52,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 142 | 52,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 95 | 34,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 22 | 8,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 2,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,4 |
Keles Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 306, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %45,9 ile Ali Doğru (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,3 ile İsmail Yeni (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Doğru | AK PARTİ | 123 | 45,9 |
| İsmail Yeni | İYİ PARTİ | 92 | 34,3 |
| Orhan Aslan | CHP | 25 | 9,3 |
| Raşit Kolay | YENİDEN REFAH | 13 | 4,8 |
| Ali Osman Memiş | BTP | 5 | 1,9 |
| Ramazan Ay | SAADET | 4 | 1,5 |
| İhsan Ekmekci | Bağımsız | 3 | 1,1 |
| Ahmet Alpağut | DSP | 1 | 0,4 |
| Behçet Arı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Yunus Ulaşkın | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
Keles Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 306, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %38,6 ile Bağımsız aldı, ikinci sırada %33,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Bağımsız | 98 | 38,6 |
| AK PARTİ | 84 | 33,1 |
| İYİ PARTİ | 36 | 14,2 |
| CHP | 13 | 5,1 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 4,7 |
| BTP | 3 | 1,2 |
| SAADET | 3 | 1,2 |
| DSP | 2 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
Davutlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Davutlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 302, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %72,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 201 | 72,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 55 | 19,9 |
| Sinan Oğan | 18 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 302, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %79,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 216 | 79,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 55 | 20,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 302, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %55,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 148 | 55,9 |
| İYİ PARTİ | 32 | 12,1 |
| CHP | 26 | 9,8 |
| MHP | 17 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 3,8 |
| AP | 6 | 2,3 |
| BBP | 4 | 1,5 |
| AB | 3 | 1,1 |
| ANAP | 3 | 1,1 |
| Diğer (4) | 5 | 1,9 |