Dedepınarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Dedepınarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 506 kişi (TÜİK).
Dedepınarı Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dedepınarı Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dedepınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 506 kişidir. 2007 yılında 298 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %69,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,7 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Dedepınarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dedepınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 506 kişidir. 2007 yılında 298 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %69,8 arttı.
Dedepınarı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dedepınarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 506 | 0,4 |
| 2021 | 504 | 3,3 |
| 2020 | 488 | 3,6 |
| 2019 | 471 | 5,4 |
| 2018 | 447 | 6,2 |
| 2017 | 421 | 7,7 |
| 2016 | 391 | -3,5 |
| 2015 | 405 | 1,5 |
| 2014 | 399 | 1,0 |
| 2013 | 395 | -4,6 |
| 2012 | 414 | 2,2 |
| 2011 | 405 | 7,7 |
| 2010 | 376 | 4,7 |
| 2009 | 359 | 9,1 |
| 2008 | 329 | 10,4 |
| 2007 | 298 | - |
Dedepınarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dedepınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dedepınarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 334, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %41,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 100 | 41,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 91 | 37,8 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 15 | 6,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 9 | 3,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 6 | 2,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 6 | 2,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 3 | 1,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (8) | 8 | 3,3 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 334, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %44,7 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 102 | 44,7 |
| Ali Demirçalı | CHP | 57 | 25,0 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 26 | 11,4 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 12 | 5,3 |
| Osman Söyler | SAADET | 10 | 4,4 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 6 | 2,6 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 6 | 2,6 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,9 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 1 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 1,8 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 334, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %34,8 ile DEVA PARTİSİ aldı, ikinci sırada %33,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEVA PARTİSİ | 86 | 34,8 |
| AK PARTİ | 82 | 33,2 |
| CHP | 47 | 19,0 |
| SAADET | 9 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,6 |
| HÜDA PAR | 4 | 1,6 |
| DEM Parti | 3 | 1,2 |
| GELECEK PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 1,2 |
Dedepınarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dedepınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %75,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 195 | 75,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 59 | 22,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %73,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 195 | 73,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 70 | 26,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %65,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,8 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 169 | 65,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 28 | 10,8 |
| CHP | 21 | 8,1 |
| İYİ PARTİ | 14 | 5,4 |
| MHP | 11 | 4,2 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,2 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,2 |