Değirmenönü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Değirmenönü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 25.527 kişi (TÜİK).
Değirmenönü Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Değirmenönü Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Değirmenönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 25.527 kişidir. 2007 yılında 15.005 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %70,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,0 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Değirmenönü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Değirmenönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 25.527 kişidir. 2007 yılında 15.005 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %70,1 arttı.
Değirmenönü Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Değirmenönü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 25.527 | 3,6 |
| 2021 | 24.634 | 3,2 |
| 2020 | 23.872 | 1,2 |
| 2019 | 23.580 | 1,9 |
| 2018 | 23.141 | 1,1 |
| 2017 | 22.884 | 1,7 |
| 2016 | 22.509 | 2,0 |
| 2015 | 22.066 | 2,0 |
| 2014 | 21.639 | 2,1 |
| 2013 | 21.187 | 2,4 |
| 2012 | 20.700 | 1,5 |
| 2011 | 20.404 | 6,2 |
| 2010 | 19.212 | 5,8 |
| 2009 | 18.160 | 9,7 |
| 2008 | 16.547 | 10,3 |
| 2007 | 15.005 | - |
Değirmenönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Değirmenönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Değirmenönü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 17.147, sandığa gidenlerin oranı %71,9. En çok oyu %40,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 4.637 | 40,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 4.086 | 35,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1.360 | 11,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 748 | 6,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 171 | 1,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 125 | 1,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 88 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 71 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 32 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 26 | 0,2 |
| Diğer (15) | 120 | 1,1 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 17.147, sandığa gidenlerin oranı %71,9. En çok oyu %40,0 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 4.571 | 40,0 |
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 3.309 | 29,0 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 1.666 | 14,6 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 834 | 7,3 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 277 | 2,4 |
| Fethullah Özsoy | HÜDA PAR | 257 | 2,2 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 139 | 1,2 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 131 | 1,1 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 71 | 0,6 |
| Erhan Keskin | DP | 40 | 0,3 |
| Diğer (11) | 133 | 1,2 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 17.147, sandığa gidenlerin oranı %71,8. En çok oyu %38,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.427 | 38,8 |
| CHP | 3.066 | 26,9 |
| DEM Parti | 1.812 | 15,9 |
| YENİDEN REFAH | 861 | 7,5 |
| HÜDA PAR | 313 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 307 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 172 | 1,5 |
| SAADET | 152 | 1,3 |
| DEVA PARTİSİ | 59 | 0,5 |
| MEMLEKET | 48 | 0,4 |
| Diğer (13) | 181 | 1,6 |
Değirmenönü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Değirmenönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.918, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %54,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.829 | 54,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.822 | 40,4 |
| Sinan Oğan | 722 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 47 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.930, sandığa gidenlerin oranı %82,0. En çok oyu %57,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.832 | 57,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.833 | 42,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.918, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %41,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,1 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.879 | 41,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3.724 | 26,1 |
| CHP | 1.630 | 11,4 |
| MHP | 884 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 625 | 4,4 |
| İYİ PARTİ | 581 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 377 | 2,6 |
| MEMLEKET | 153 | 1,1 |
| BBP | 80 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 42 | 0,3 |
| Diğer (13) | 165 | 1,2 |