Dutlupınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Dutlupınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 515 kişi (TÜİK).
Dutlupınar Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dutlupınar Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dutlupınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 515 kişidir. 2013 yılında 617 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,2 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Dutlupınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dutlupınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 515 kişidir. 2013 yılında 617 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,5 azaldı.
Dutlupınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Dutlupınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 515 | -1,5 |
| 2021 | 523 | -3,7 |
| 2020 | 543 | 0,7 |
| 2019 | 539 | -3,6 |
| 2018 | 559 | -4,0 |
| 2017 | 582 | -4,3 |
| 2016 | 608 | 0,3 |
| 2015 | 606 | 0,2 |
| 2014 | 605 | -1,9 |
| 2013 | 617 | - |
Dutlupınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dutlupınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dutlupınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %68,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,9 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 254 | 68,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 93 | 24,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 14 | 3,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 1,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Mehmet Fer | MİLLİ YOL | 1 | 0,3 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %70,2 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,4 ile Kadir Aydar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 254 | 70,2 |
| Kadir Aydar | CHP | 92 | 25,4 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 8 | 2,2 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Erkan Alkanat | TKP | 1 | 0,3 |
| Yusuf Çek | BTP | 1 | 0,3 |
| Ahmet Nihat Ata | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %69,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 257 | 69,5 |
| CHP | 91 | 24,6 |
| İYİ PARTİ | 12 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,4 |
| DEM Parti | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Dutlupınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dutlupınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %86,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 310 | 86,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 10,8 |
| Sinan Oğan | 9 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %86,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 316 | 86,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 13,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %57,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 206 | 57,4 |
| MHP | 87 | 24,2 |
| İYİ PARTİ | 29 | 8,1 |
| CHP | 20 | 5,6 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,4 |
| BBP | 2 | 0,6 |
| AB | 2 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |