Elmaçayır Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Elmaçayır Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 134 kişi (TÜİK).
Elmaçayır Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Elmaçayır Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Elmaçayır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 123 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,7 ile Sevda Özcan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Elmaçayır Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Elmaçayır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 123 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,9 arttı.
Elmaçayır Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Elmaçayır Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 134 | -4,3 |
| 2021 | 140 | -1,4 |
| 2020 | 142 | 1,4 |
| 2019 | 140 | -3,4 |
| 2018 | 145 | 26,1 |
| 2017 | 115 | -8,7 |
| 2016 | 126 | 4,1 |
| 2015 | 121 | 1,7 |
| 2014 | 119 | -3,3 |
| 2013 | 123 | - |
Elmaçayır Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Elmaçayır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Elmaçayır Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %48,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,8 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 49 | 48,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 19 | 18,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 16 | 15,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 5,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 5,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 4,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 1,0 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 1,0 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %33,7 ile Sevda Özcan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Alper Taban (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 34 | 33,7 |
| Alper Taban | AK PARTİ | 33 | 32,7 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 16 | 15,8 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 14 | 13,9 |
| Yasemin Soydan | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Sertip Tokoğlu | DEM Parti | 1 | 1,0 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Ali Doğan | CHP | 1 | 1,0 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %37,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 38 | 37,6 |
| İYİ PARTİ | 23 | 22,8 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 22,8 |
| SAADET | 12 | 11,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,0 |
| MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| DEM Parti | 1 | 1,0 |
Elmaçayır Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Elmaçayır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %83,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 92 | 83,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 8,2 |
| Sinan Oğan | 9 | 8,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %101,8. En çok oyu %90,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 90,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 9,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %63,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 68 | 63,0 |
| MHP | 12 | 11,1 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 6,5 |
| CHP | 6 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,7 |
| MEMLEKET | 2 | 1,9 |
| MİLLET | 1 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,9 |