Ergenuşağı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Ergenuşağı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 283 kişi (TÜİK).
Ergenuşağı Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ergenuşağı Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ergenuşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 283 kişidir. 2013 yılında 366 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %27,7 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ergenuşağı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ergenuşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 283 kişidir. 2013 yılında 366 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı.
Ergenuşağı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ergenuşağı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 283 | -8,7 |
| 2021 | 310 | 2,3 |
| 2020 | 303 | -2,3 |
| 2019 | 310 | 1,0 |
| 2018 | 307 | 8,1 |
| 2017 | 284 | -7,2 |
| 2016 | 306 | -5,3 |
| 2015 | 323 | -9,0 |
| 2014 | 355 | -3,0 |
| 2013 | 366 | - |
Ergenuşağı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ergenuşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ergenuşağı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 345, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %43,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 129 | 43,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 125 | 42,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 14 | 4,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 9 | 3,0 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 6 | 2,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,7 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 2 | 0,7 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 1,0 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 345, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %27,7 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %23,1 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 84 | 27,7 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 70 | 23,1 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 62 | 20,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 58 | 19,1 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 3,3 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 7 | 2,3 |
| Doğukan Ertan | VATAN PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Yakup Yavuz | HKP | 2 | 0,7 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 2 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 1,0 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 345, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %33,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 89 | 33,7 |
| MHP | 67 | 25,4 |
| İYİ PARTİ | 43 | 16,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 38 | 14,4 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,5 |
| SAADET | 4 | 1,5 |
| BTP | 3 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Ergenuşağı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ergenuşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 249, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %74,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 151 | 74,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 22,7 |
| Sinan Oğan | 5 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 249, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 153 | 76,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 23,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 249, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %43,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 87 | 43,1 |
| MHP | 45 | 22,3 |
| CHP | 26 | 12,9 |
| İYİ PARTİ | 21 | 10,4 |
| BBP | 9 | 4,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| HAK-PAR | 2 | 1,0 |
| TKP | 2 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| HKP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |