Ertuğrulgazi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Ertuğrulgazi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 10.489 kişi (TÜİK).
Ertuğrulgazi Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ertuğrulgazi Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ertuğrulgazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.489 kişidir. 2007 yılında 2.184 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %380,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,1 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ertuğrulgazi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ertuğrulgazi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.489 kişidir. 2007 yılında 2.184 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %380,3 arttı.
Ertuğrulgazi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ertuğrulgazi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 10.489 | 14,1 |
| 2021 | 9.195 | 7,6 |
| 2020 | 8.546 | 8,2 |
| 2019 | 7.897 | 9,6 |
| 2018 | 7.206 | 12,0 |
| 2017 | 6.436 | 11,0 |
| 2016 | 5.797 | 102,2 |
| 2015 | 2.867 | 1,3 |
| 2014 | 2.829 | -1,0 |
| 2013 | 2.857 | 3,9 |
| 2012 | 2.749 | -0,2 |
| 2011 | 2.754 | 3,7 |
| 2010 | 2.656 | 3,8 |
| 2009 | 2.558 | 3,5 |
| 2008 | 2.471 | 13,1 |
| 2007 | 2.184 | - |
Ertuğrulgazi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ertuğrulgazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ertuğrulgazi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.431, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %41,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 2.254 | 41,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.730 | 31,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 474 | 8,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 424 | 7,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 297 | 5,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 109 | 2,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 58 | 1,1 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 17 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 16 | 0,3 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 15 | 0,3 |
| Diğer (14) | 52 | 1,0 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.431, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %35,1 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,1 ile Hasan Eroğlu (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 1.905 | 35,1 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 1.199 | 22,1 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 838 | 15,5 |
| Ali Doğan | CHP | 630 | 11,6 |
| Sertip Tokoğlu | DEM Parti | 493 | 9,1 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 126 | 2,3 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 115 | 2,1 |
| Onur Metinbaş | DEVA PARTİSİ | 31 | 0,6 |
| Yasemin Soydan | MEMLEKET | 22 | 0,4 |
| Rıza Çetinkaya | BTP | 17 | 0,3 |
| Diğer (5) | 45 | 0,9 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 7.431, sandığa gidenlerin oranı %77,0. En çok oyu %37,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,0 ile SAADET yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.014 | 37,3 |
| SAADET | 864 | 16,0 |
| CHP | 799 | 14,8 |
| YENİDEN REFAH | 776 | 14,4 |
| DEM Parti | 476 | 8,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 179 | 3,3 |
| İYİ PARTİ | 151 | 2,8 |
| MEMLEKET | 31 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 23 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 22 | 0,4 |
| Diğer (8) | 69 | 1,3 |
Ertuğrulgazi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ertuğrulgazi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.065, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %58,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.735 | 58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.223 | 34,7 |
| Sinan Oğan | 427 | 6,7 |
| Muharrem İnce | 23 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.075, sandığa gidenlerin oranı %88,1. En çok oyu %61,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.788 | 61,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.351 | 38,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.065, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %44,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,4 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.845 | 44,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.044 | 16,4 |
| CHP | 809 | 12,7 |
| MHP | 522 | 8,2 |
| İYİ PARTİ | 439 | 6,9 |
| YENİDEN REFAH | 284 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 197 | 3,1 |
| MEMLEKET | 80 | 1,2 |
| BBP | 33 | 0,5 |
| AP | 16 | 0,2 |
| Diğer (12) | 77 | 1,2 |