Geçit Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Geçit Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 18.607 kişi (TÜİK).
Geçit Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Geçit Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Geçit Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.607 kişidir. 2007 yılında 7.813 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %138,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,4 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Geçit Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Geçit Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.607 kişidir. 2007 yılında 7.813 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %138,2 arttı.
Geçit Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Geçit Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 18.607 | 2,1 |
| 2021 | 18.217 | 2,7 |
| 2020 | 17.746 | 3,2 |
| 2019 | 17.202 | 2,8 |
| 2018 | 16.731 | 3,5 |
| 2017 | 16.168 | 3,8 |
| 2016 | 15.583 | 6,6 |
| 2015 | 14.625 | 5,5 |
| 2014 | 13.860 | 6,5 |
| 2013 | 13.012 | 16,2 |
| 2012 | 11.200 | 9,2 |
| 2011 | 10.253 | 13,1 |
| 2010 | 9.062 | 3,9 |
| 2009 | 8.719 | -4,1 |
| 2008 | 9.088 | 16,3 |
| 2007 | 7.813 | - |
Geçit Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Geçit Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Geçit Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.028, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %46,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 4.315 | 46,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 3.234 | 34,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 905 | 9,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 356 | 3,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 181 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 108 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 40 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 38 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 31 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 17 | 0,2 |
| Diğer (15) | 104 | 1,1 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.028, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %43,4 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %32,6 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 4.027 | 43,4 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 3.026 | 32,6 |
| Gül Pola | DEM Parti | 1.063 | 11,5 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 449 | 4,8 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 246 | 2,6 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 155 | 1,7 |
| Ferhat Tan | HÜDA PAR | 67 | 0,7 |
| Kerim Bulut | SAADET | 55 | 0,6 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 46 | 0,5 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 41 | 0,4 |
| Diğer (8) | 97 | 1,1 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.028, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %40,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.739 | 40,5 |
| AK PARTİ | 3.006 | 32,6 |
| DEM Parti | 1.138 | 12,3 |
| YENİDEN REFAH | 474 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 321 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 154 | 1,7 |
| HÜDA PAR | 67 | 0,7 |
| SAADET | 58 | 0,6 |
| MEMLEKET | 52 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 51 | 0,6 |
| Diğer (11) | 161 | 1,8 |
Geçit Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Geçit Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.886, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %49,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.654 | 49,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.094 | 44,4 |
| Sinan Oğan | 686 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 31 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.896, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %53,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.782 | 53,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.130 | 47,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.886, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %32,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.714 | 32,7 |
| CHP | 2.336 | 20,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2.185 | 19,2 |
| İYİ PARTİ | 1.101 | 9,7 |
| MHP | 784 | 6,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 321 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 307 | 2,7 |
| TİP | 153 | 1,4 |
| MEMLEKET | 145 | 1,3 |
| BBP | 66 | 0,6 |
| Diğer (16) | 151 | 1,3 |