Gençali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gemlik, Bursa)
Bursa ili Gemlik ilçesine bağlı Gençali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.337 kişi (TÜİK).
Gençali Mahallesi, Bursa ilinin Gemlik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gençali Mahallesi'nin haritası, Gemlik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gençali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.337 kişidir. 2007 yılında 634 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %110,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,1 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gençali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gençali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.337 kişidir. 2007 yılında 634 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %110,9 arttı.
Gençali Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gençali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.337 | -2,8 |
| 2021 | 1.375 | -1,2 |
| 2020 | 1.392 | -20,2 |
| 2019 | 1.744 | 7,2 |
| 2018 | 1.627 | 8,2 |
| 2017 | 1.504 | 16,4 |
| 2016 | 1.292 | -1,9 |
| 2015 | 1.317 | 6,0 |
| 2014 | 1.242 | -2,7 |
| 2013 | 1.276 | 59,5 |
| 2012 | 800 | 1,9 |
| 2011 | 785 | -0,9 |
| 2010 | 792 | 7,5 |
| 2009 | 737 | 7,9 |
| 2008 | 683 | 7,7 |
| 2007 | 634 | - |
Gençali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gençali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gençali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.067, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %56,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 471 | 56,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 287 | 34,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 24 | 2,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 19 | 2,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 8 | 1,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 7 | 0,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 0,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 3 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (7) | 7 | 0,8 |
Gemlik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.067, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %56,1 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Refik Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Deviren | CHP | 466 | 56,1 |
| Refik Yılmaz | AK PARTİ | 293 | 35,3 |
| Gençay Yılmaz | YENİDEN REFAH | 27 | 3,2 |
| Ertuğrul Yavuz | İYİ PARTİ | 15 | 1,8 |
| Ahmet Vakkas Yıldız | SAADET | 8 | 1,0 |
| Hadice Ateş | DEM Parti | 6 | 0,7 |
| Nilüfer Toprakçı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,7 |
| Haydar Kocaman | BTP | 3 | 0,4 |
| Nazan Bozan | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Bayram Önal | Bağımsız | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Gemlik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.067, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %53,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 441 | 53,7 |
| AK PARTİ | 299 | 36,4 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 15 | 1,8 |
| MEMLEKET | 11 | 1,3 |
| DEM Parti | 7 | 0,8 |
| SAADET | 6 | 0,7 |
| DSP | 5 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| BTP | 3 | 0,4 |
| Diğer (8) | 9 | 1,1 |
Gençali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gençali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 993, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %50,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 430 | 50,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 378 | 44,1 |
| Sinan Oğan | 46 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 993, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %52,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 438 | 52,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 399 | 47,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 993, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %33,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 285 | 33,8 |
| CHP | 240 | 28,4 |
| İYİ PARTİ | 132 | 15,6 |
| MHP | 64 | 7,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 47 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 1,8 |
| BBP | 8 | 0,9 |
| MEMLEKET | 7 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 6 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 0,7 |
| Diğer (8) | 14 | 1,7 |