Gökçeli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Gökçeli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 39 kişi (TÜİK).
Gökçeli Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gökçeli Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gökçeli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 39 kişidir. 2007 yılında 21 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,9 ile Ahmet Şener (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gökçeli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gökçeli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 39 kişidir. 2007 yılında 21 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,7 arttı.
Gökçeli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gökçeli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 39 | 0,0 |
| 2021 | 39 | 18,2 |
| 2020 | 33 | -13,2 |
| 2019 | 38 | -2,6 |
| 2018 | 39 | 8,3 |
| 2017 | 36 | 5,9 |
| 2016 | 34 | -12,8 |
| 2015 | 39 | -18,8 |
| 2014 | 48 | -21,3 |
| 2013 | 61 | 134,6 |
| 2012 | 26 | -13,3 |
| 2011 | 30 | -6,2 |
| 2010 | 32 | 18,5 |
| 2009 | 27 | 35,0 |
| 2008 | 20 | -4,8 |
| 2007 | 21 | - |
Gökçeli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gökçeli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gökçeli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %101,5. En çok oyu %48,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %30,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 33 | 48,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 21 | 30,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 10 | 14,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 2,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 1,5 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %37,9 ile Ahmet Şener (MHP) aldı, ikinci sırada %27,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Şener | MHP | 25 | 37,9 |
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 18 | 27,3 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 13 | 19,7 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 10 | 15,2 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %29,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,4 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 20 | 29,9 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 25,4 |
| MHP | 14 | 20,9 |
| İYİ PARTİ | 7 | 10,4 |
| SAADET | 7 | 10,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Gökçeli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gökçeli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %53,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 53,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14 | 46,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %62,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 62,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 11 | 37,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %40,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 12 | 40,0 |
| CHP | 8 | 26,7 |
| AK PARTİ | 5 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 13,3 |