Gökçeli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Gökçeli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 246 kişi (TÜİK).
Gökçeli Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gökçeli Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gökçeli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 246 kişidir. 2007 yılında 242 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gökçeli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gökçeli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 246 kişidir. 2007 yılında 242 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,7 arttı.
Gökçeli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gökçeli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 246 | -0,8 |
| 2021 | 248 | -3,1 |
| 2020 | 256 | 4,9 |
| 2019 | 244 | 4,3 |
| 2018 | 234 | 4,9 |
| 2017 | 223 | 0,9 |
| 2016 | 221 | -4,7 |
| 2015 | 232 | 2,7 |
| 2014 | 226 | -10,0 |
| 2013 | 251 | -2,7 |
| 2012 | 258 | 11,7 |
| 2011 | 231 | -1,3 |
| 2010 | 234 | -9,3 |
| 2009 | 258 | -1,1 |
| 2008 | 261 | 7,9 |
| 2007 | 242 | - |
Gökçeli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gökçeli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gökçeli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 197, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %37,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 64 | 37,2 |
| Zeydan Karalar | CHP | 63 | 36,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 27 | 15,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 6 | 3,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 3,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,7 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 1,2 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 1 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 197, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %37,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 62 | 37,1 |
| Ali Demirçalı | CHP | 52 | 31,1 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 31 | 18,6 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 9 | 5,4 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 8 | 4,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 2 | 1,2 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Ali Yağrı | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 197, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %36,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 62 | 36,0 |
| CHP | 55 | 32,0 |
| HÜDA PAR | 31 | 18,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 5,2 |
| DEM Parti | 3 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| TKH | 1 | 0,6 |
Gökçeli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gökçeli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %64,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 105 | 64,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53 | 32,3 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %62,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 62,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 58 | 37,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %47,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 73 | 47,4 |
| CHP | 28 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 19 | 12,3 |
| MHP | 16 | 10,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 5,2 |
| BBP | 4 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |