Gölbaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Gölbaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 772 kişi (TÜİK).
Gölbaşı Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gölbaşı Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gölbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 772 kişidir. 2007 yılında 687 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,1 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gölbaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gölbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 772 kişidir. 2007 yılında 687 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,4 arttı.
Gölbaşı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gölbaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 772 | -1,2 |
| 2021 | 781 | -0,3 |
| 2020 | 783 | -0,6 |
| 2019 | 788 | 2,2 |
| 2018 | 771 | -4,6 |
| 2017 | 808 | 2,9 |
| 2016 | 785 | 2,1 |
| 2015 | 769 | 2,4 |
| 2014 | 751 | -0,4 |
| 2013 | 754 | 6,3 |
| 2012 | 709 | -2,7 |
| 2011 | 729 | 4,0 |
| 2010 | 701 | 0,4 |
| 2009 | 698 | 3,4 |
| 2008 | 675 | -1,7 |
| 2007 | 687 | - |
Gölbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gölbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gölbaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 577, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %59,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %12,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 273 | 59,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 58 | 12,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 56 | 12,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 25 | 5,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 17 | 3,7 |
| Hakan Buldu | DSP | 10 | 2,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 0,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,4 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 2 | 0,4 |
| Diğer (7) | 8 | 1,8 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 577, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %54,1 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,0 ile Akif Kemal Akay (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 237 | 54,1 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 70 | 16,0 |
| Oya Tekin | CHP | 42 | 9,6 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 30 | 6,8 |
| Erhan Saltuk | DSP | 19 | 4,3 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 16 | 3,6 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,6 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,9 |
| Yakup Budak | SAADET | 4 | 0,9 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| Diğer (5) | 6 | 1,4 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 577, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %52,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 223 | 52,7 |
| İYİ PARTİ | 60 | 14,2 |
| DSP | 38 | 9,0 |
| CHP | 37 | 8,8 |
| DEM Parti | 29 | 6,9 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 4,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Gölbaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gölbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 555, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %77,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 374 | 77,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 92 | 19,1 |
| Sinan Oğan | 16 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 556, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %80,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 381 | 80,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 92 | 19,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 555, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %36,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 176 | 36,6 |
| MHP | 167 | 34,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 34 | 7,1 |
| CHP | 33 | 6,9 |
| İYİ PARTİ | 30 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,7 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| MİLLET | 2 | 0,4 |
| HKP | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |