Gölyaka Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhangazi, Bursa)
Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı Gölyaka Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 285 kişi (TÜİK).
Gölyaka Mahallesi, Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gölyaka Mahallesi'nin haritası, Orhangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gölyaka Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 285 kişidir. 2013 yılında 344 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,4 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gölyaka Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gölyaka Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 285 kişidir. 2013 yılında 344 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,2 azaldı.
Gölyaka Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gölyaka Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 285 | 2,9 |
| 2021 | 277 | -5,5 |
| 2020 | 293 | -4,6 |
| 2019 | 307 | 4,8 |
| 2018 | 293 | 1,0 |
| 2017 | 290 | -2,4 |
| 2016 | 297 | -7,2 |
| 2015 | 320 | -8,8 |
| 2014 | 351 | 2,0 |
| 2013 | 344 | - |
Gölyaka Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gölyaka Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gölyaka Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 261, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %66,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %23,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 154 | 66,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 54 | 23,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 3,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,4 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Orhangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 261, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %55,4 ile Şaban Çetin Çoklar (CHP) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şaban Çetin Çoklar | CHP | 129 | 55,4 |
| Bekir Aydın | AK PARTİ | 61 | 26,2 |
| Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu | DP | 17 | 7,3 |
| İsmail Kaya | İYİ PARTİ | 13 | 5,6 |
| Ahmet Yavuz | YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| Muhammet Ali Varlı | BTP | 3 | 1,3 |
| Nurdan Bilgin | DSP | 2 | 0,9 |
| Emrah Yaşar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Halit Giray Ülker | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Orhangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 261, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %50,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 118 | 50,4 |
| AK PARTİ | 68 | 29,1 |
| DP | 26 | 11,1 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,0 |
| DSP | 2 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Gölyaka Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gölyaka Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %63,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 141 | 63,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 76 | 34,1 |
| Sinan Oğan | 6 | 2,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %63,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 141 | 63,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 36,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %32,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 73 | 32,0 |
| İYİ PARTİ | 65 | 28,5 |
| AK PARTİ | 49 | 21,5 |
| MHP | 28 | 12,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,8 |
| MEMLEKET | 2 | 0,9 |
| TKH | 1 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |