Gönü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Gönü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 366 kişi (TÜİK).
Gönü Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gönü Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 366 kişidir. 2013 yılında 542 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %32,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,7 ile Gönül Avil (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gönü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 366 kişidir. 2013 yılında 542 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %32,5 azaldı.
Gönü Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gönü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 366 | -2,9 |
| 2021 | 377 | -2,3 |
| 2020 | 386 | -2,0 |
| 2019 | 394 | -3,0 |
| 2018 | 406 | -1,9 |
| 2017 | 414 | -7,6 |
| 2016 | 448 | -5,1 |
| 2015 | 472 | -2,7 |
| 2014 | 485 | -10,5 |
| 2013 | 542 | - |
Gönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gönü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %56,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %25,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 149 | 56,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 69 | 25,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 29 | 10,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 9 | 3,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,4 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %35,7 ile Gönül Avil (CHP) aldı, ikinci sırada %33,2 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gönül Avil | CHP | 101 | 35,7 |
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 94 | 33,2 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 61 | 21,6 |
| Muammer Altun | SAADET | 20 | 7,1 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| Taner Çınarkes | DSP | 2 | 0,7 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Mehmet Eren | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 320, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %35,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 96 | 35,7 |
| İYİ PARTİ | 77 | 28,6 |
| AK PARTİ | 58 | 21,6 |
| SAADET | 26 | 9,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| DEM Parti | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| TİP | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Gönü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %55,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 154 | 55,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 107 | 38,4 |
| Sinan Oğan | 16 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %61,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 167 | 61,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 104 | 38,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %31,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 88 | 31,4 |
| CHP | 78 | 27,9 |
| İYİ PARTİ | 75 | 26,8 |
| MHP | 9 | 3,2 |
| MEMLEKET | 5 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,8 |
| GENÇPARTİ | 3 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (5) | 5 | 1,8 |