Gözede Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Gözede Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 389 kişi (TÜİK).
Gözede Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gözede Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gözede Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 389 kişidir. 2013 yılında 476 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,9 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gözede Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gözede Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 389 kişidir. 2013 yılında 476 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,3 azaldı.
Gözede Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gözede Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 389 | -2,0 |
| 2021 | 397 | 1,8 |
| 2020 | 390 | -1,3 |
| 2019 | 395 | -3,9 |
| 2018 | 411 | 2,0 |
| 2017 | 403 | 0,5 |
| 2016 | 401 | -5,9 |
| 2015 | 426 | -5,5 |
| 2014 | 451 | -5,3 |
| 2013 | 476 | - |
Gözede Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gözede Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gözede Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 340, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %65,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 189 | 65,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 58 | 19,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 32 | 11,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 1,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,3 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,3 |
| Serkan Kalkan | OCAK | 1 | 0,3 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 340, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %45,9 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,6 ile Önder Tanır (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 128 | 45,9 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 77 | 27,6 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 37 | 13,3 |
| Akan Ayaz | CHP | 21 | 7,5 |
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,8 |
| Ahmet Demirağ | SAADET | 5 | 1,8 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 4 | 1,4 |
| Hayriye Yılmaz | DSP | 1 | 0,4 |
| Hasan Aktaş | BTP | 1 | 0,4 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 340, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %50,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,4 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 139 | 50,7 |
| YENİDEN REFAH | 67 | 24,4 |
| CHP | 26 | 9,5 |
| Bağımsız | 24 | 8,8 |
| SAADET | 4 | 1,5 |
| DSP | 3 | 1,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,7 |
| DEM Parti | 2 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 1,1 |
Gözede Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gözede Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 336, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %87,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 263 | 87,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 9,6 |
| Sinan Oğan | 10 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 336, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %89,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 271 | 89,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 10,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 336, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %60,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 182 | 60,7 |
| MHP | 59 | 19,7 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 7,3 |
| CHP | 14 | 4,7 |
| İYİ PARTİ | 14 | 4,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| AB | 1 | 0,3 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| HKP | 1 | 0,3 |