Gülbahçe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Gülbahçe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 119 kişi (TÜİK).
Gülbahçe Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gülbahçe Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gülbahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 119 kişidir. 2013 yılında 142 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %84,3 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gülbahçe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gülbahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 119 kişidir. 2013 yılında 142 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,2 azaldı.
Gülbahçe Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gülbahçe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 119 | 2,6 |
| 2021 | 116 | 3,6 |
| 2020 | 112 | 4,7 |
| 2019 | 107 | -8,5 |
| 2018 | 117 | -2,5 |
| 2017 | 120 | 7,1 |
| 2016 | 112 | -5,1 |
| 2015 | 118 | -3,3 |
| 2014 | 122 | -14,1 |
| 2013 | 142 | - |
Gülbahçe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gülbahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gülbahçe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %89,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %4,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 99 | 89,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 5 | 4,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 2,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 2,7 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,9 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %84,3 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %6,5 ile Mehmet Kaygusuz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 91 | 84,3 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 7 | 6,5 |
| Ali Doğan | CHP | 4 | 3,7 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 4 | 3,7 |
| Lütfü Kurtuluş | HKP | 1 | 0,9 |
| Abdulsemet İper | Bağımsız | 1 | 0,9 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %86,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %4,7 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 92 | 86,0 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,7 |
| CHP | 4 | 3,7 |
| SAADET | 3 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| DEM Parti | 1 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Gülbahçe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gülbahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %95,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %4,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 95,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 4,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %95,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %4,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 95,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 4,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %69,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 64 | 69,6 |
| MHP | 18 | 19,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,3 |
| CHP | 2 | 2,2 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,2 |
| ANAP | 1 | 1,1 |