Güzelyalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çukurova, Adana)
Adana ili Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 41.001 kişi (TÜİK).
Güzelyalı Mahallesi, Adana ilinin Çukurova ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güzelyalı Mahallesi'nin haritası, Çukurova ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güzelyalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 41.001 kişidir. 2007 yılında 41.547 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,0 ile Emrah Kozay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Güzelyalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güzelyalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 41.001 kişidir. 2007 yılında 41.547 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,3 azaldı.
Güzelyalı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Güzelyalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 41.001 | -1,7 |
| 2021 | 41.705 | -0,8 |
| 2020 | 42.061 | 1,3 |
| 2019 | 41.527 | 0,8 |
| 2018 | 41.193 | -2,8 |
| 2017 | 42.399 | -1,7 |
| 2016 | 43.120 | -0,5 |
| 2015 | 43.315 | 0,2 |
| 2014 | 43.232 | 0,6 |
| 2013 | 42.957 | -0,7 |
| 2012 | 43.258 | -0,5 |
| 2011 | 43.476 | 0,1 |
| 2010 | 43.438 | 0,8 |
| 2009 | 43.109 | 3,6 |
| 2008 | 41.606 | 0,1 |
| 2007 | 41.547 | - |
Güzelyalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güzelyalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güzelyalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 30.180, sandığa gidenlerin oranı %74,8. En çok oyu %64,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 14.243 | 64,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 5.787 | 26,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 847 | 3,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 407 | 1,8 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 270 | 1,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 150 | 0,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 55 | 0,2 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 47 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 46 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 33 | 0,1 |
| Diğer (15) | 199 | 0,9 |
Çukurova Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 30.180, sandığa gidenlerin oranı %74,7. En çok oyu %60,0 ile Emrah Kozay (CHP) aldı, ikinci sırada %18,7 ile Firdevs Cingözler (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Emrah Kozay | CHP | 13.120 | 60,0 |
| Firdevs Cingözler | MHP | 4.089 | 18,7 |
| Soner Çetin | İYİ PARTİ | 1.451 | 6,6 |
| - | Bağımsız | 1.447 | 6,6 |
| Yarkın Koçar | ZAFER PARTİSİ | 469 | 2,1 |
| Mehmet Can Çelik | DEM Parti | 305 | 1,4 |
| İrfan Sayar | GELECEK PARTİSİ | 186 | 0,8 |
| Mustafa Geldi | YENİDEN REFAH | 173 | 0,8 |
| Özcan Aksoy | BTP | 102 | 0,5 |
| Ömer Faruk Talaş | DEVA PARTİSİ | 87 | 0,4 |
| Diğer (11) | 430 | 2,0 |
Çukurova Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 30.180, sandığa gidenlerin oranı %74,6. En çok oyu %62,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 13.512 | 62,5 |
| MHP | 4.073 | 18,8 |
| İYİ PARTİ | 1.364 | 6,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 724 | 3,4 |
| DEM Parti | 425 | 2,0 |
| Bağımsız | 293 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 266 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 169 | 0,8 |
| TİP | 139 | 0,6 |
| SAADET | 131 | 0,6 |
| Diğer (11) | 522 | 2,4 |
Güzelyalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güzelyalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31.002, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %72,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %22,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20.192 | 72,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.318 | 22,8 |
| Sinan Oğan | 1.162 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 62 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31.029, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %75,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %24,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20.490 | 75,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.504 | 24,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31.002, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %49,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %16,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 13.588 | 49,2 |
| İYİ PARTİ | 4.475 | 16,2 |
| AK PARTİ | 4.092 | 14,8 |
| MHP | 1.858 | 6,7 |
| TİP | 1.154 | 4,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 928 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 543 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 256 | 0,9 |
| MEMLEKET | 182 | 0,7 |
| BBP | 111 | 0,4 |
| Diğer (13) | 237 | 0,9 |