Hanedan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Hanedan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 921 kişi (TÜİK).
Hanedan Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hanedan Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hanedan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 921 kişidir. 2007 yılında 1.800 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hanedan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hanedan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 921 kişidir. 2007 yılında 1.800 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,8 azaldı.
Hanedan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hanedan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 921 | -1,3 |
| 2021 | 933 | -0,4 |
| 2020 | 937 | -11,0 |
| 2019 | 1.053 | -5,6 |
| 2018 | 1.116 | -4,7 |
| 2017 | 1.171 | -3,3 |
| 2016 | 1.211 | -5,5 |
| 2015 | 1.281 | -3,6 |
| 2014 | 1.329 | 5,7 |
| 2013 | 1.257 | -3,2 |
| 2012 | 1.299 | -5,9 |
| 2011 | 1.381 | -4,2 |
| 2010 | 1.442 | -3,7 |
| 2009 | 1.497 | -7,2 |
| 2008 | 1.613 | -10,4 |
| 2007 | 1.800 | - |
Hanedan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hanedan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hanedan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 666, sandığa gidenlerin oranı %71,2. En çok oyu %47,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 219 | 47,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 186 | 40,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 20 | 4,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 15 | 3,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 2,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,4 |
| Serdar Doğan | TKH | 1 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 666, sandığa gidenlerin oranı %70,7. En çok oyu %43,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 196 | 43,8 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 176 | 39,3 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 35 | 7,8 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 15 | 3,4 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 12 | 2,7 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| Gürhan Lütfi Öğretmenoğlu | ANAP | 1 | 0,2 |
| Erhan Saltuk | DSP | 1 | 0,2 |
| Gürsel Bayram | TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 666, sandığa gidenlerin oranı %69,2. En çok oyu %45,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 205 | 45,9 |
| AK PARTİ | 170 | 38,0 |
| İYİ PARTİ | 23 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 3,8 |
| DEM Parti | 13 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,6 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,2 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 1,1 |
Hanedan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hanedan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 660, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %48,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 262 | 48,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 253 | 47,1 |
| Sinan Oğan | 20 | 3,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 660, sandığa gidenlerin oranı %77,4. En çok oyu %52,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 264 | 52,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 244 | 48,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 660, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %38,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 203 | 38,7 |
| CHP | 182 | 34,7 |
| İYİ PARTİ | 35 | 6,7 |
| MHP | 32 | 6,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 23 | 4,4 |
| TİP | 18 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,3 |
| BBP | 3 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (6) | 8 | 1,5 |