Hıdırbali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Hıdırbali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 531 kişi (TÜİK).
Hıdırbali Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hıdırbali Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hıdırbali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 531 kişidir. 2007 yılında 864 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,4 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Hıdırbali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hıdırbali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 531 kişidir. 2007 yılında 864 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,5 azaldı.
Hıdırbali Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hıdırbali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 531 | 4,3 |
| 2021 | 509 | -6,8 |
| 2020 | 546 | 0,4 |
| 2019 | 544 | 0,9 |
| 2018 | 539 | -0,6 |
| 2017 | 542 | 0,7 |
| 2016 | 538 | -0,7 |
| 2015 | 542 | 4,4 |
| 2014 | 519 | -9,3 |
| 2013 | 572 | -9,1 |
| 2012 | 629 | -3,4 |
| 2011 | 651 | -0,9 |
| 2010 | 657 | -17,7 |
| 2009 | 798 | -1,1 |
| 2008 | 807 | -6,6 |
| 2007 | 864 | - |
Hıdırbali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hıdırbali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hıdırbali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %46,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %25,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 169 | 46,6 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 93 | 25,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 37 | 10,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 27 | 7,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 22 | 6,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 2 | 0,6 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,3 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,4 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %33,4 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,5 ile Sadi Aktaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 118 | 33,4 |
| Sadi Aktaş | CHP | 83 | 23,5 |
| Davut Aydın | MHP | 83 | 23,5 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 27 | 7,7 |
| Yusuf Zana Toprak | DEM Parti | 25 | 7,1 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 4 | 1,1 |
| Asuman Tanju Hürcan | TKP | 3 | 0,8 |
| Halil Derhan | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Şaban Ek | MİLLET | 3 | 0,8 |
| Bülent Özgan | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %27,1 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %26,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 97 | 27,1 |
| CHP | 96 | 26,8 |
| MHP | 89 | 24,9 |
| DEM Parti | 30 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 6,4 |
| SAADET | 9 | 2,5 |
| TKP | 5 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Hıdırbali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hıdırbali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %49,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 191 | 49,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 156 | 40,4 |
| Sinan Oğan | 36 | 9,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %57,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 221 | 57,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 166 | 42,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %28,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 111 | 28,6 |
| CHP | 92 | 23,7 |
| İYİ PARTİ | 56 | 14,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 40 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 7,7 |
| MHP | 21 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 3,6 |
| TKP | 4 | 1,0 |
| MEMLEKET | 4 | 1,0 |
| AP | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 5 | 1,3 |