Hisar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gemlik, Bursa)
Bursa ili Gemlik ilçesine bağlı Hisar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 6.769 kişi (TÜİK).
Hisar Mahallesi, Bursa ilinin Gemlik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hisar Mahallesi'nin haritası, Gemlik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hisar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.769 kişidir. 2007 yılında 2.467 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %174,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,6 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hisar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hisar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.769 kişidir. 2007 yılında 2.467 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %174,4 arttı.
Hisar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hisar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 6.769 | 5,7 |
| 2021 | 6.405 | 7,4 |
| 2020 | 5.962 | 10,6 |
| 2019 | 5.390 | 10,0 |
| 2018 | 4.898 | 12,4 |
| 2017 | 4.358 | 11,8 |
| 2016 | 3.899 | 13,6 |
| 2015 | 3.432 | 8,3 |
| 2014 | 3.169 | 4,2 |
| 2013 | 3.041 | 6,6 |
| 2012 | 2.854 | -4,1 |
| 2011 | 2.975 | 1,4 |
| 2010 | 2.933 | 4,8 |
| 2009 | 2.799 | 1,1 |
| 2008 | 2.769 | 12,2 |
| 2007 | 2.467 | - |
Hisar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hisar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hisar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.249, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %50,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.970 | 50,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.553 | 39,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 114 | 2,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 96 | 2,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 67 | 1,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 57 | 1,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 21 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 11 | 0,3 |
| Hasan Aydın | BTP | 8 | 0,2 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 6 | 0,1 |
| Diğer (11) | 22 | 0,6 |
Gemlik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.249, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %50,6 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı, ikinci sırada %35,5 ile Refik Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Deviren | CHP | 1.970 | 50,6 |
| Refik Yılmaz | AK PARTİ | 1.382 | 35,5 |
| Gençay Yılmaz | YENİDEN REFAH | 133 | 3,4 |
| Nilüfer Toprakçı | ZAFER PARTİSİ | 114 | 2,9 |
| Ahmet Vakkas Yıldız | SAADET | 104 | 2,7 |
| Ertuğrul Yavuz | İYİ PARTİ | 70 | 1,8 |
| Zülfikar Zülküf Çoban | HÜDA PAR | 24 | 0,6 |
| Hadice Ateş | DEM Parti | 21 | 0,5 |
| Cihan Palabıyık | GELECEK PARTİSİ | 20 | 0,5 |
| Nazan Bozan | MEMLEKET | 11 | 0,3 |
| Diğer (7) | 42 | 1,1 |
Gemlik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.249, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %45,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.788 | 45,9 |
| AK PARTİ | 1.407 | 36,1 |
| YENİDEN REFAH | 168 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 150 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 122 | 3,1 |
| SAADET | 110 | 2,8 |
| DEM Parti | 38 | 1,0 |
| HÜDA PAR | 22 | 0,6 |
| MEMLEKET | 21 | 0,5 |
| GELECEK PARTİSİ | 21 | 0,5 |
| Diğer (10) | 50 | 1,3 |
Hisar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hisar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.983, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %46,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.065 | 46,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.960 | 44,1 |
| Sinan Oğan | 397 | 8,9 |
| Muharrem İnce | 18 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.985, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %50,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.127 | 50,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.122 | 49,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.983, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %31,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.387 | 31,4 |
| CHP | 1.229 | 27,8 |
| MHP | 572 | 12,9 |
| İYİ PARTİ | 556 | 12,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 193 | 4,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 149 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 134 | 3,0 |
| MEMLEKET | 61 | 1,4 |
| BBP | 42 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 30 | 0,7 |
| Diğer (10) | 46 | 1,1 |