Hüdavendigar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Hüdavendigar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.763 kişi (TÜİK).
Hüdavendigar Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hüdavendigar Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hüdavendigar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.763 kişidir. 2007 yılında 2.184 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,4 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Hüdavendigar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hüdavendigar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.763 kişidir. 2007 yılında 2.184 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,5 arttı.
Hüdavendigar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hüdavendigar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.763 | 2,0 |
| 2021 | 2.710 | 3,5 |
| 2020 | 2.618 | 8,9 |
| 2019 | 2.405 | 1,6 |
| 2018 | 2.366 | -0,9 |
| 2017 | 2.387 | -0,0 |
| 2016 | 2.388 | 1,5 |
| 2015 | 2.352 | 1,9 |
| 2014 | 2.308 | -0,7 |
| 2013 | 2.325 | 6,7 |
| 2012 | 2.178 | 0,0 |
| 2011 | 2.177 | -0,5 |
| 2010 | 2.189 | 1,5 |
| 2009 | 2.156 | -1,3 |
| 2008 | 2.185 | 0,0 |
| 2007 | 2.184 | - |
Hüdavendigar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hüdavendigar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hüdavendigar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.142, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %53,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %26,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 909 | 53,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 452 | 26,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 175 | 10,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 55 | 3,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 28 | 1,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 22 | 1,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 19 | 1,1 |
| Mahmut Bayram | DSP | 13 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,2 |
| Diğer (11) | 17 | 1,0 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.142, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %38,4 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Gönül Avil (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 652 | 38,4 |
| Gönül Avil | CHP | 445 | 26,2 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 388 | 22,8 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 78 | 4,6 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 34 | 2,0 |
| Muammer Altun | SAADET | 28 | 1,6 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 26 | 1,5 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 15 | 0,9 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 15 | 0,9 |
| Dilek Köksalmış | DP | 5 | 0,3 |
| Diğer (6) | 14 | 0,8 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.142, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %30,9 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %30,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 520 | 30,9 |
| CHP | 519 | 30,8 |
| AK PARTİ | 399 | 23,7 |
| YENİDEN REFAH | 86 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 55 | 3,3 |
| SAADET | 30 | 1,8 |
| DEM Parti | 26 | 1,5 |
| DEVA PARTİSİ | 19 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 5 | 0,3 |
| Diğer (7) | 20 | 1,2 |
Hüdavendigar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hüdavendigar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.103, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %52,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 994 | 52,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 737 | 38,9 |
| Sinan Oğan | 150 | 7,9 |
| Muharrem İnce | 12 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.104, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %58,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.058 | 58,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 755 | 41,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.103, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %28,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 533 | 28,5 |
| CHP | 511 | 27,3 |
| İYİ PARTİ | 384 | 20,5 |
| MHP | 139 | 7,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 83 | 4,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 60 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 53 | 2,8 |
| TİP | 28 | 1,5 |
| MEMLEKET | 19 | 1,0 |
| VATAN PARTİSİ | 10 | 0,5 |
| Diğer (7) | 30 | 1,6 |