İbrahimpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı İbrahimpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.266 kişi (TÜİK).
İbrahimpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İbrahimpaşa Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İbrahimpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.266 kişidir. 2007 yılında 2.307 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,8 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İbrahimpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İbrahimpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.266 kişidir. 2007 yılında 2.307 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,8 azaldı.
İbrahimpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İbrahimpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.266 | 2,3 |
| 2021 | 2.214 | -1,4 |
| 2020 | 2.245 | -1,1 |
| 2019 | 2.271 | 0,0 |
| 2018 | 2.271 | -2,4 |
| 2017 | 2.327 | 0,3 |
| 2016 | 2.321 | 2,6 |
| 2015 | 2.262 | -0,3 |
| 2014 | 2.269 | -1,2 |
| 2013 | 2.297 | 1,1 |
| 2012 | 2.273 | -0,8 |
| 2011 | 2.292 | -1,4 |
| 2010 | 2.325 | -0,8 |
| 2009 | 2.344 | 2,6 |
| 2008 | 2.284 | -1,0 |
| 2007 | 2.307 | - |
İbrahimpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İbrahimpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İbrahimpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.761, sandığa gidenlerin oranı %77,7. En çok oyu %59,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 790 | 59,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 426 | 32,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 38 | 2,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 32 | 2,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 17 | 1,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 9 | 0,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,1 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,1 |
| Diğer (6) | 6 | 0,5 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.761, sandığa gidenlerin oranı %77,7. En çok oyu %57,8 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 772 | 57,8 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 425 | 31,8 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 57 | 4,3 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 34 | 2,5 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 21 | 1,6 |
| Kerim Bulut | SAADET | 6 | 0,5 |
| Gül Pola | DEM Parti | 4 | 0,3 |
| Ferhat Tan | HÜDA PAR | 3 | 0,2 |
| Haluk Bilgin | MİLLET | 3 | 0,2 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| Diğer (6) | 8 | 0,6 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.761, sandığa gidenlerin oranı %77,7. En çok oyu %54,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 725 | 54,6 |
| AK PARTİ | 423 | 31,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 69 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 28 | 2,1 |
| DEM Parti | 7 | 0,5 |
| SAADET | 7 | 0,5 |
| TİP | 6 | 0,5 |
| MEMLEKET | 5 | 0,4 |
| BTP | 5 | 0,4 |
| Diğer (8) | 17 | 1,3 |
İbrahimpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İbrahimpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.784, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %51,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 815 | 51,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 638 | 40,1 |
| Sinan Oğan | 132 | 8,3 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.784, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %57,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 870 | 57,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 648 | 42,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.784, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %34,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 541 | 34,2 |
| AK PARTİ | 491 | 31,0 |
| İYİ PARTİ | 218 | 13,8 |
| MHP | 82 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 74 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 42 | 2,6 |
| TİP | 29 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 25 | 1,6 |
| MEMLEKET | 24 | 1,5 |
| BBP | 18 | 1,1 |
| Diğer (10) | 27 | 1,7 |