Kabaklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Kabaklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 76 kişi (TÜİK).
Kabaklar Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kabaklar Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kabaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 76 kişidir. 2013 yılında 119 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %78,9 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kabaklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kabaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 76 kişidir. 2013 yılında 119 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,1 azaldı.
Kabaklar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kabaklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 76 | -16,5 |
| 2021 | 91 | 0,0 |
| 2020 | 91 | -2,2 |
| 2019 | 93 | -3,1 |
| 2018 | 96 | -2,0 |
| 2017 | 98 | -7,5 |
| 2016 | 106 | -2,8 |
| 2015 | 109 | -4,4 |
| 2014 | 114 | -4,2 |
| 2013 | 119 | - |
Kabaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kabaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kabaklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %79,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %15,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 57 | 79,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 11 | 15,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 4,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %78,9 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %15,5 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 56 | 78,9 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 11 | 15,5 |
| Vildan Koç | CHP | 3 | 4,2 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %75,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 53 | 75,7 |
| İYİ PARTİ | 11 | 15,7 |
| CHP | 3 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Kabaklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kabaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %91,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %5,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 91,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 5,7 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %97,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %3,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 97,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2 | 3,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %74,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 52 | 74,3 |
| MHP | 7 | 10,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,9 |
| BBP | 1 | 1,4 |
| CHP | 1 | 1,4 |
| AP | 1 | 1,4 |