Kaldırım Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yumurtalık, Adana)
Adana ili Yumurtalık ilçesine bağlı Kaldırım Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.146 kişi (TÜİK).
Kaldırım Mahallesi, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kaldırım Mahallesi'nin haritası, Yumurtalık ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kaldırım Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.146 kişidir. 2013 yılında 1.375 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,6 ile Aydın Kütükoğlu (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 98,659 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.146 |
Kaldırım Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kaldırım Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.146 kişidir. 2013 yılında 1.375 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,7 azaldı.
Kaldırım Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kaldırım Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.146 | -2,5 |
| 2021 | 1.175 | -0,7 |
| 2020 | 1.183 | -2,0 |
| 2019 | 1.207 | -0,7 |
| 2018 | 1.216 | 1,0 |
| 2017 | 1.204 | -6,1 |
| 2016 | 1.282 | -5,9 |
| 2015 | 1.363 | 0,3 |
| 2014 | 1.359 | -1,2 |
| 2013 | 1.375 | - |
Kaldırım Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kaldırım Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kaldırım Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 942, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %56,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 470 | 56,7 |
| Zeydan Karalar | CHP | 277 | 33,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 54 | 6,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 0,7 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Hakan Buldu | DSP | 2 | 0,2 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 2 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Yumurtalık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 942, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %40,6 ile Aydın Kütükoğlu (MHP) aldı, ikinci sırada %40,0 ile Erdinç Altıok (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Aydın Kütükoğlu | MHP | 338 | 40,6 |
| Erdinç Altıok | CHP | 333 | 40,0 |
| Şahin Olgun | İYİ PARTİ | 96 | 11,5 |
| Kenan Deniz | DP | 35 | 4,2 |
| Turgay Özözen | ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,1 |
| Özgür Tekin | MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| Mustafa Örün | MİLLET | 4 | 0,5 |
| Uğur Karataş | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Nazlışah Geçgel | VATAN PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Eray Bulduk | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 3 | 0,4 |
Yumurtalık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 942, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %40,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %36,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 332 | 40,3 |
| CHP | 302 | 36,7 |
| İYİ PARTİ | 122 | 14,8 |
| DP | 23 | 2,8 |
| DEVA PARTİSİ | 15 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 1,3 |
| MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 3 | 0,4 |
Kaldırım Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kaldırım Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 923, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %68,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 552 | 68,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 224 | 27,8 |
| Sinan Oğan | 26 | 3,2 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 923, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %70,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 558 | 70,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 233 | 29,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 923, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 338 | 42,1 |
| MHP | 196 | 24,4 |
| CHP | 126 | 15,7 |
| İYİ PARTİ | 90 | 11,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,4 |
| TİP | 3 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 7 | 0,9 |