Karabekirpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Karabekirpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 147 kişi (TÜİK).
Karabekirpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karabekirpaşa Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karabekirpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 147 kişidir. 2007 yılında 1.062 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %86,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karabekirpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karabekirpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 147 kişidir. 2007 yılında 1.062 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %86,2 azaldı.
Karabekirpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karabekirpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 147 | -18,3 |
| 2021 | 180 | -10,0 |
| 2020 | 200 | -1,0 |
| 2019 | 202 | 0,5 |
| 2018 | 201 | -14,1 |
| 2017 | 234 | -19,6 |
| 2016 | 291 | -9,3 |
| 2015 | 321 | -47,5 |
| 2014 | 612 | -17,2 |
| 2013 | 739 | -7,0 |
| 2012 | 795 | -15,0 |
| 2011 | 935 | -0,2 |
| 2010 | 937 | 2,7 |
| 2009 | 912 | -6,7 |
| 2008 | 978 | -7,9 |
| 2007 | 1.062 | - |
Karabekirpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karabekirpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karabekirpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 180, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %52,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 75 | 52,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 42 | 29,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 15 | 10,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 2,1 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,7 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 180, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %54,0 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 80 | 54,0 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 48 | 32,4 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 11 | 7,4 |
| Vildan Koç | CHP | 5 | 3,4 |
| Cihan Özen | DSP | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Yüksel Esen | DP | 1 | 0,7 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 180, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %56,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 82 | 56,2 |
| İYİ PARTİ | 39 | 26,7 |
| CHP | 9 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,0 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Karabekirpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karabekirpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %64,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 95 | 64,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 26,5 |
| Sinan Oğan | 12 | 8,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %71,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 101 | 71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 28,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %46,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 46,3 |
| İYİ PARTİ | 25 | 16,8 |
| MHP | 23 | 15,4 |
| CHP | 14 | 9,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 4,7 |
| MEMLEKET | 3 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,0 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| TKH | 1 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |