Karabucak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Karabucak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 257 kişi (TÜİK).
Karabucak Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karabucak Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karabucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 257 kişidir. 2013 yılında 292 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %29,3 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karabucak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karabucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 257 kişidir. 2013 yılında 292 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 azaldı.
Karabucak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karabucak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 257 | 1,2 |
| 2021 | 254 | -3,4 |
| 2020 | 263 | 1,5 |
| 2019 | 259 | 0,4 |
| 2018 | 258 | 0,4 |
| 2017 | 257 | 0,0 |
| 2016 | 257 | -2,7 |
| 2015 | 264 | -7,7 |
| 2014 | 286 | -2,1 |
| 2013 | 292 | - |
Karabucak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karabucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karabucak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %47,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %44,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 108 | 47,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 100 | 44,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 8 | 3,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 1,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 1,3 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,4 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,4 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 1 | 0,4 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,4 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %29,3 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Kazım Özgan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 68 | 29,3 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 56 | 24,1 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 50 | 21,6 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 42 | 18,1 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 3,5 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 3 | 1,3 |
| Kenan Akın | DSP | 2 | 0,9 |
| Yakup Yavuz | HKP | 1 | 0,4 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Doğukan Ertan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %31,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 70 | 31,8 |
| CHP | 52 | 23,6 |
| İYİ PARTİ | 49 | 22,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 33 | 15,0 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 4,5 |
| SAADET | 3 | 1,4 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Karabucak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karabucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %65,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 136 | 65,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 63 | 30,4 |
| Sinan Oğan | 7 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 232, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %68,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 143 | 68,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 31,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 231, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %42,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 86 | 42,6 |
| MHP | 34 | 16,8 |
| İYİ PARTİ | 31 | 15,3 |
| CHP | 27 | 13,4 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,5 |
| BBP | 6 | 3,0 |
| MEMLEKET | 3 | 1,5 |
| AB | 3 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |