Karalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Karalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 438 kişi (TÜİK).
Karalar Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karalar Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 438 kişidir. 2013 yılında 245 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %78,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,8 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 438 kişidir. 2013 yılında 245 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %78,8 arttı.
Karalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 438 | 7,9 |
| 2021 | 406 | 14,7 |
| 2020 | 354 | 74,4 |
| 2019 | 203 | -5,1 |
| 2018 | 214 | -40,4 |
| 2017 | 359 | 71,8 |
| 2016 | 209 | -6,7 |
| 2015 | 224 | -7,8 |
| 2014 | 243 | -0,8 |
| 2013 | 245 | - |
Karalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 232, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %45,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 89 | 45,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 61 | 31,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 16 | 8,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 11 | 5,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 3,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 4 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,0 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 1,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,5 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 232, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %36,8 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,9 ile Hasan Eroğlu (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 74 | 36,8 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 38 | 18,9 |
| Ali Doğan | CHP | 34 | 16,9 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 27 | 13,4 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 12 | 6,0 |
| Sertip Tokoğlu | DEM Parti | 8 | 4,0 |
| Yasemin Soydan | MEMLEKET | 4 | 2,0 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| Lütfü Kurtuluş | HKP | 1 | 0,5 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 232, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %37,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 73 | 37,1 |
| CHP | 40 | 20,3 |
| SAADET | 31 | 15,7 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 13,2 |
| İYİ PARTİ | 9 | 4,6 |
| DEM Parti | 7 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,0 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
Karalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %65,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 114 | 65,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 29,9 |
| Sinan Oğan | 7 | 4,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %64,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 64,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 35,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %52,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 90 | 52,3 |
| İYİ PARTİ | 22 | 12,8 |
| CHP | 20 | 11,6 |
| MHP | 13 | 7,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 11 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,3 |
| HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| AB | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |