Kazancı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Kazancı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 173 kişi (TÜİK).
Kazancı Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kazancı Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kazancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 173 kişidir. 2013 yılında 160 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,0 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kazancı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kazancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 173 kişidir. 2013 yılında 160 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,1 arttı.
Kazancı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kazancı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 173 | 14,6 |
| 2021 | 151 | 7,9 |
| 2020 | 140 | -4,1 |
| 2019 | 146 | -9,3 |
| 2018 | 161 | 19,3 |
| 2017 | 135 | -6,2 |
| 2016 | 144 | 4,3 |
| 2015 | 138 | -1,4 |
| 2014 | 140 | -12,5 |
| 2013 | 160 | - |
Kazancı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kazancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kazancı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %61,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 90 | 61,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 38 | 25,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 10 | 6,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,7 |
| Erol Çevik | Bağımsız | 1 | 0,7 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %49,0 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,6 ile Akan Ayaz (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 70 | 49,0 |
| Akan Ayaz | CHP | 28 | 19,6 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 19 | 13,3 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 13 | 9,1 |
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,2 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 3 | 2,1 |
| Ahmet Demirağ | SAADET | 2 | 1,4 |
| Sabiha Toktaş | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Hasan Aktaş | BTP | 1 | 0,7 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %53,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 74 | 53,2 |
| CHP | 26 | 18,7 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 12,2 |
| Bağımsız | 9 | 6,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 5,0 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
| DEM Parti | 1 | 0,7 |
| EMEP | 1 | 0,7 |
| OCAK | 1 | 0,7 |
| SAADET | 1 | 0,7 |
Kazancı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kazancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %73,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 99 | 73,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 25,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %73,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 73,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 26,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %59,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 80 | 59,3 |
| CHP | 23 | 17,0 |
| İYİ PARTİ | 10 | 7,4 |
| MHP | 9 | 6,7 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,2 |