Kıran Işıklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keles, Bursa)
Bursa ili Keles ilçesine bağlı Kıran Işıklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 449 kişi (TÜİK).
Kıran Işıklar Mahallesi, Bursa ilinin Keles ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kıran Işıklar Mahallesi'nin haritası, Keles ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kıran Işıklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 449 kişidir. 2013 yılında 624 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile İsmail Yeni (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kıran Işıklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kıran Işıklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 449 kişidir. 2013 yılında 624 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,0 azaldı.
Kıran Işıklar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kıran Işıklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 449 | -1,1 |
| 2021 | 454 | -0,2 |
| 2020 | 455 | -4,6 |
| 2019 | 477 | -5,4 |
| 2018 | 504 | -1,8 |
| 2017 | 513 | -2,3 |
| 2016 | 525 | -7,6 |
| 2015 | 568 | -2,9 |
| 2014 | 585 | -6,2 |
| 2013 | 624 | - |
Kıran Işıklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kıran Işıklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kıran Işıklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 406, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %57,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %27,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 186 | 57,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 88 | 27,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 43 | 13,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 0,6 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,3 |
| Serkan Kalkan | OCAK | 1 | 0,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,3 |
Keles Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 406, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %54,0 ile İsmail Yeni (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,7 ile Ali Doğru (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Yeni | İYİ PARTİ | 181 | 54,0 |
| Ali Doğru | AK PARTİ | 76 | 22,7 |
| Orhan Aslan | CHP | 59 | 17,6 |
| İhsan Ekmekci | Bağımsız | 6 | 1,8 |
| Raşit Kolay | YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| Behçet Arı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Ali Osman Memiş | BTP | 2 | 0,6 |
| Kamil Durkut | DP | 2 | 0,6 |
| Ahmet Alpağut | DSP | 1 | 0,3 |
| Yunus Ulaşkın | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
Keles Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 406, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %32,4 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 105 | 32,4 |
| AK PARTİ | 71 | 21,9 |
| CHP | 70 | 21,6 |
| Bağımsız | 43 | 13,3 |
| BTP | 9 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,2 |
| TKP | 6 | 1,9 |
| DSP | 1 | 0,3 |
| DP | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |
Kıran Işıklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kıran Işıklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %54,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 179 | 54,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 128 | 38,7 |
| Sinan Oğan | 23 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %56,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 190 | 56,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 146 | 43,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %33,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 110 | 33,3 |
| AK PARTİ | 73 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 58 | 17,6 |
| MHP | 41 | 12,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 4,5 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,7 |
| MEMLEKET | 4 | 1,2 |
| HAK-PAR | 3 | 0,9 |
| TKP | 3 | 0,9 |
| AP | 3 | 0,9 |
| Diğer (4) | 4 | 1,2 |