Kirazlıyurt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Kirazlıyurt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 485 kişi (TÜİK).
Kirazlıyurt Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kirazlıyurt Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kirazlıyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 485 kişidir. 2013 yılında 587 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,4 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 23,427 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 485 |
Kirazlıyurt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kirazlıyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 485 kişidir. 2013 yılında 587 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,4 azaldı.
Kirazlıyurt Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kirazlıyurt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 485 | -4,0 |
| 2021 | 505 | -3,8 |
| 2020 | 525 | -3,7 |
| 2019 | 545 | -10,2 |
| 2018 | 607 | 18,6 |
| 2017 | 512 | -2,1 |
| 2016 | 523 | -9,5 |
| 2015 | 578 | -3,3 |
| 2014 | 598 | 1,9 |
| 2013 | 587 | - |
Kirazlıyurt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kirazlıyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kirazlıyurt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 379, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %64,2 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 215 | 64,2 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 102 | 30,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 12 | 3,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 3 | 0,9 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 379, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %65,4 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 217 | 65,4 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 99 | 29,8 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 10 | 3,0 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 2 | 0,6 |
| Mehmet Gül | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Ziya Kanat | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Musa Özkan | SAADET | 1 | 0,3 |
| Mehmet Güneş | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 379, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %67,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 222 | 67,1 |
| AK PARTİ | 95 | 28,7 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,9 |
| BTP | 3 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Kirazlıyurt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kirazlıyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 376, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %58,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 175 | 58,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 116 | 38,4 |
| Sinan Oğan | 10 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 376, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %59,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 186 | 59,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 126 | 40,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 376, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %30,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 91 | 30,6 |
| AK PARTİ | 76 | 25,6 |
| MHP | 71 | 23,9 |
| İYİ PARTİ | 26 | 8,8 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 5,7 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| TİP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |