Koza Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Koza Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.280 kişi (TÜİK).
Koza Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Koza Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Koza Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.280 kişidir. 2007 yılında 5.522 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %31,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,6 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Koza Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Koza Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.280 kişidir. 2007 yılında 5.522 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %31,8 arttı.
Koza Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Koza Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.280 | 3,6 |
| 2021 | 7.030 | 0,4 |
| 2020 | 7.004 | 1,8 |
| 2019 | 6.877 | -0,4 |
| 2018 | 6.906 | -0,1 |
| 2017 | 6.912 | 1,4 |
| 2016 | 6.819 | -0,2 |
| 2015 | 6.836 | 2,0 |
| 2014 | 6.702 | 3,3 |
| 2013 | 6.488 | -0,2 |
| 2012 | 6.503 | 0,3 |
| 2011 | 6.486 | 2,7 |
| 2010 | 6.317 | 3,0 |
| 2009 | 6.131 | 3,8 |
| 2008 | 5.904 | 6,9 |
| 2007 | 5.522 | - |
Koza Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Koza Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Koza Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.848, sandığa gidenlerin oranı %74,5. En çok oyu %39,6 ile Mahfuz Güleryüz (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %26,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1.330 | 39,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 891 | 26,6 |
| Zeydan Karalar | CHP | 866 | 25,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 77 | 2,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 54 | 1,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 23 | 0,7 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 17 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 15 | 0,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 15 | 0,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 15 | 0,5 |
| Diğer (14) | 52 | 1,6 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.848, sandığa gidenlerin oranı %74,4. En çok oyu %42,6 ile Mehmet Karakış (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 1.399 | 42,6 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 860 | 26,2 |
| Oya Tekin | CHP | 615 | 18,7 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 113 | 3,4 |
| Gürsel Bayram | TKP | 106 | 3,2 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 50 | 1,5 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 24 | 0,7 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 22 | 0,7 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 16 | 0,5 |
| Taner Özünal | DEVA PARTİSİ | 13 | 0,4 |
| Diğer (13) | 63 | 1,9 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.848, sandığa gidenlerin oranı %74,5. En çok oyu %45,3 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %26,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 1.476 | 45,3 |
| AK PARTİ | 851 | 26,1 |
| CHP | 605 | 18,6 |
| İYİ PARTİ | 91 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 64 | 2,0 |
| HÜDA PAR | 28 | 0,9 |
| MEMLEKET | 24 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 23 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 18 | 0,6 |
| SAADET | 13 | 0,4 |
| Diğer (13) | 65 | 2,0 |
Koza Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Koza Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.774, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %60,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.377 | 60,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.482 | 37,4 |
| Sinan Oğan | 90 | 2,3 |
| Muharrem İnce | 16 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.781, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %61,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.366 | 61,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.492 | 38,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.774, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %47,5 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %26,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.852 | 47,5 |
| AK PARTİ | 1.013 | 26,0 |
| CHP | 355 | 9,1 |
| MHP | 258 | 6,6 |
| İYİ PARTİ | 134 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 81 | 2,1 |
| TİP | 53 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 35 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 25 | 0,6 |
| MEMLEKET | 16 | 0,4 |
| Diğer (9) | 35 | 0,9 |